Alternatifim Cafe

Microsoft Sony'e meydan okudu

Discussion started on Konsol Oyunları

Xbox 360'ın pazarlama müdürü Sony'nin satış rakamlarını yıl sonunda yakalayacağını söyledi

PS3 Slim'in çıkışı ve diğer PS3 modellerinin indirime girişinden beri yakalanan çıkışa Xbox 360 tarafından küçümseyen bir bakış geldi. Microsoft'un Xbox 360'dan sorumlu pazarlama müdürü Aaron Greenberg'e ait olan bu bakış, "Biz o satış rakamlarını yıl sonunda göreceğiz," der gibi.

"PS3 Slim'in 3 hafta içerisinde 1 milyon satması bizi endişelendirmiyor", açıklamasında bulunan Greenberg, bu durumun kısa süreli ve küçük bir etki olduğunu iddia etti. Sadece bu yıl değil, iki ürünün satışta kalacağı tüm nesil boyunca Xbox 360'ın PS3'ten daha çok satacağını söyleyen müdürün elindeki en büyük kanıt ise şimdiye kadar Xbox 360'ın 2'ye 1 oranında devam eden üstünlüğü.

Ayrıca Sony İcra Kurulu Başkanı Sir Howard Stringer'ın da açıkladığı zararına satış taktiğini de eleştiren Greenberg, Microsoft'un hem kendileri hem de ortakları için daha karlı bir iş yapma yöntemine sahip olduğunu söyledi. Greenberg'in ve Stringer'ın belirttiği bu durum, 300 dolarlık PS3'ün Sony'e maliyetinin 450 dolar olduğu tahminlerinden yola çıkıyor. Tabii Stringer da öyle dediğine göre, bunun adına tahmin demek çok yerinde olmaz.i


#1 - Kasım 02 2009, 18:27:23

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.