Alternatifim Cafe

Bu laptop incelikten kırılacak

Discussion started on Donanım

Dell dünyanın en ince notebook'u XPS Adamo piyasaya sürecek..

Dell kısa bir süre içerisinde "Adamo XPS" adında çok ince bir notebook tanıtacak. Hemen hemen 10 mm kalınlığındaki cihaz hakkında detaylı bilgilerin 22 Ekimde açıklanması bekleniyor.

ABD medya organlarının bildirdiği habere göre Dell, XPS Adamo hakkındaki bilgileri gizli tutmayı tercih ediyor. Örneğin cihazın ne kesin ebatları ne de teknik spesifikasyonları ortaya çıktı. Üreticinin web sitesinde umuma açılan tek bilgi cihazın 9,99 mm kalınlığında olması. Eğer durum gerçekten böyleyse Adamo XPS dünyanın en ince notebook'u oluyor.

Karşılaştırmak gerekirse: Güncel MacBook Air 19,4 mm, XPS selefi "Adamo 13" 16,4 mm ve Sony'nin henüz piyasaya sürülmemiş Vaio X'i ise 13,9 mm kalınlığında. Sadece 10 mm kalınlık ile Adamo XPS, bir MacBook Air'in yarısı kadar kalın oluyor.

İnternet haberlerine göre cihazın fiyatı yaklaşık 2000 Dolar olacak. Ayrıca laptop kapağının özel bir ısı algılayıcısına dokunulduğunda otomatikman açılacağı iddia ediliyor.
#1 - Ekim 24 2009, 21:01:15

biri ağzımın sularını silsin...
#3 - Kasım 03 2009, 13:09:34
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

fotoşop be :) yada adamın burnumu büyük yoksa gerçek mi ?
Türkiyedeki fiyatı ne kadar olacak çok merak ediyorum :D
#4 - Kasım 03 2009, 16:19:38
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Ay çok gereksiz lan :w
#5 - Ocak 02 2010, 14:44:39
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.