Alternatifim Cafe

FPS bombası nihayet patladı

Discussion started on Oyun Genel

Artık Modern Warfare 2'ye sahip olabilirsiniz.

Bu yılın en fazla sükse yaratması beklenen FPS oyunu CoD: Modern Warfare 2 satışa sunuldu...

Infinity Ward bugünden tam iki sene önce "Modern Warfare" ile "Call of Duty" serisini tazelediği günden bu yana FPS oyununun hayranları büyük bir merakla bugünü bekliyordu: "Call of Duty: Modern Warfare 2" bugünden itibaren temin edilebiliyor. Peki, yılın en sıcak çatışma oyunu hakkında neler beklemelisiniz?

Neler yeni?
İlk bakışta Modern Warfare 1'den 2'ye geçişte pek fazla değişim olmamış gibi gözüküyor; fakat Infinity Ward detay bazında tam da gerekli yerlerde istikrarlı biçimde geliştirmeler yaptı. Hikaye tam olarak 1. bölümün bittiği yerden devam ediyor ve SAS askerleri "Soap" MacTavish'in yeni maceralarını gözler önüne seriyor. Yeni taşıtlar ve yeni donanım malzemeleri (mesela kurşun geçirmez zırh) gibi tek oyunculu moda has yeniliklerin yanında özellikle çok oyunculu modda iyileştirmeler yapıldı. Bu modda işbirliği yaparak savaşmak önceden de olduğu gibi mümkün değil; fakat "Special Ops" ismindeki yeni bir oyun modu çok oyunculu savaşlara "Coop" hissi vermeye yetiyor. Hem çevrimiçi hem de ekranı bölerek Modern Warfare 1 veya 2'den farklı bölümleri arkadaşınızla beraber oynayabiliyorsunuz.

Oyunu şu an Türkiye'de de satışa sunulmuş durumda; ARALGAME web sitesinden 76 TL + KDV karşılığında temin edilebiliyor.
#1 - Kasım 11 2009, 15:18:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Malum dükkandan 7,5 TL'ye aldım. (6)  Ama kurban bayramından önce oynayamayacam. Malum yazılılar :/
#2 - Kasım 14 2009, 13:26:31

İniyor... Umarım ilk versiyonu kadar etkili olur. Netice kanıtlandı ki oyunun görselliği ne kadar iyi olsada senaryo gerekli.
#3 - Kasım 14 2009, 19:22:06

Zeitgeist

Anasını ! Offf, gitcem cd sini yaptırcam. :D Kaçar mı bu oyun !
#4 - Kasım 14 2009, 19:22:59

Oyunu yarıladım sanırım şu an 7. bölümdeyim ve 7. bölümde Captain Price karşımıza çıkıyor.Oyuna gelince mükemmel ötesi yapmışlar.Grafikler,sesler,gerçekçilik ve buna ek olarak geniş bir harita üstünde.Silah seçenekleri çok fazla.Neyse fazla anlatmaya gerek yok.Gidin,alın ve oynayın derim.
#5 - Kasım 14 2009, 19:40:57
Zifir.

Ve bitti...
Arkasından meraklı gözlerle bıraktı beni tekrar tekrar.Seneye yenisini bekliyorum artık.Bu oyun böyle bitemez çünkü.
#6 - Kasım 15 2009, 01:21:26
Zifir.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.