Alternatifim Cafe

Garip güçlere sahip 'özel' insanlar

Discussion started on Garip Olaylar

İnanılmaz Beyin: Daniel Paul TammetDaniel Paul Tammet, matematik hesapları, hafızada tutma ve öğrenme konularında doğuştan yetenekli bir İngiliz otistik dahi. Doğuştan epilepsi hastalığı olan Tammet aynı zamanda siznestezi (renkli işitme) sahibi.Numaraları renkler gibi algılıyor ve kafasında her sayı için oluşturduğu bir görüntü mevcut. 10,000'e kadar olan sayılar için eşsiz görüntüleri olduğunu söyleyen dahi, yaptığı matematik işlemlerinin sonucunu manzaralar olarak gördüğünü ve bir sayının bileşik ya da asal olup olmadığını "hissettiğini" söylüyor.İngilizce, Fransızca, Fince, Almanca, İspanyolca, Litovca, Romence, Estonca, İzlandaca, Galce ve Esperanto dillerini biliyor. Özellikle sevdiği dil ise çok fazla ünlü harf barındırdığı için Estonca.


Ses ve Yankı ile Yönünü Bulabilen Çocuk: Ben UnderwoodBen Underwood'un gözleri kanser nedeniyle 3 yaşında iken alındı. Fakat Ben basketbol oynamaya, bisiklete binmeye devam etti, kısaca hayatını normal bir şekilde sürdürdü.Dünya seyahatlerine çıkabilmek için ekolokasyon (sesle yer belirleme tekniği) öğrendi. Rehber köpekler olmadan, hatta ellerini kullanmaya bile ihtiyaç duymadan yön bulabiliyor. Kısa bir tıklatma sesi çıkarıyor ve sesin yankısını dinleyerek objelerin nerede olduğunu algılıyor.Ben Underwood tıpkı bir yunus veya bir denizaltı dinleme cihazı gibi yankı ile yönünü bulabilen dünya üzerindeki tek insan.


Ona soğuk işlemiyor!Dünyanın dört bir yanında insanlar, öldürücü soğuklara meydan okuyor. Bu konuda en bilinen isim ise İngiliz uzun mesafe yüzücüsü Lewis Gordon Pugh. "Buz adam" lakaplı Pugh, eksi 1.8 derecedeki suda yaklaşık 19 dakika kalarak tarihe geçti.


Herşeyi Yiyen Adam: Michel Lotito15 Haziran 1950 doğumlu Michel Lotito sindirilemeyen şeyleri yemesiyle tanınan ünlü bir Fransız gösterici. "Monsieur Mangetout" (Herşeyi Yiyen Adam) olarak bilinen Lotito'nun gösterilerinde metal, cam, lastik vb. malzemelerden yapılan bisiklet, televizyon, uçak gibi nesneler yemek yer alıyor.Cessna 150 uçağını yemek 2 yılını almış.
Unutmayan kadın: Jill PriceNörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı. 40 yaşında evli bir kadın 'yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum' iddiasıyla uzmana başvurdu.Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbirşeyi unutmadığı ortaya çıktı. Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. Jill Price 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.


Buz adam:Wim HofHollandali Wim Hof, buz altında yüzdü, buzla dolu kutuda oturdu, Avrupa’nın en yüksek dağı Mont Blanc’a kısa pantolonlarla tırmandı,dünya rekorları topladı ve her zaman yeni meydan okuyuşlara hazır.
Elastik Çocuk: Daniel Browning SmithElastik Çocuk yaşayan en elastik insan ve en ünlü akrobat, aynı zamanda beş Guinness rekoru sahibi.Profesyonel basketbol, beysbol maçlarında yer almış olan Daniel Browning Smith, birçok kanalda, çok fazla sayıda programa konu oldu.Sergilediği eşsiz akrobasi hareketleri izleyenleri şaşkına çeviriyor.


Gözyaşları İle Yazı Yazan Adam: Ru AntingÇinli 56 yaşındaki Ru Anting çok özel bir yeteneğe sahip.; gözlerinden fışkırttığı yaşlarla yazı yazabiliyor. Burnuna bir miktar su çektikten sonra suyu gözyaşı kanalından fışkırtan adam belirli bir yüzey üzerinde istediğini yazabiliyor. Ru, bu sıradışı yeteneğini çocukken nehirden yüzdüğü sırada keşfetmiş. "Bazen yüzerken burnuma su kaçıyordu ve bir gün tesadüfen burnuma kaçan suyu gözlerimle fışkırtabildiğimi keşfettim. Arkadaşlarım beni görünce çok şaşırdı," diyor.Ancak bu yeteneği, 1990'lı yıllarda 20 seneden fazla bir süre çalıştığı yerel gübre fabrikasındaki işinden ayrılıp geliştirmeye başladı. 3 yıl boyunca bu kabiliyeti üzerinde uğraşan Anting en sonunda kendi isteğiyle gözyaşını 3 m uzaklığa fışkırtabilmeyi başardı.


Kulağıyla Jet Uçak Çeken adam: Manjit Singh57 yaşındaki "Demir Adam" lakaplı Manjit Singh yaklaşık 30 dünya rekorunun sahibi. Bu rekorlar arasında çift katlı bir otobüsü saçıyla çekmek, kulaklarıyla 85 kg kaldırmak ve tabii yine kulaklarıyla bir jet uçağı çekmek yer alıyor.Nisan 2007'de İngiltere'deki East Midlands Havaalanı'nda yaklaşık 7.4 ton ağırlığındaki uçağı kulaklarıyla çekerek 3.5 m ilerletmeyi başardı. Singh rekor denemesinden sonra, "Kendimi çok kötü hissetmiyorum. Kulaklarım biraz ağrıyor ama sorun değil," açıklamasını yaptı.


Gözü Dışarda Adam : Cladio Pinto“Gözlerimi bebeklerinden 4 cm dışarıya çıkarabiliyorum. Bu bana tanrının bir hediyesi. Kendimi kutsanmış hissediyorum.” Bu sözler gözlerini, göz bebeklerinin içinde yüzde 95 oranında dışarıya pörtletebilen Brezilyalı Claudio Pinto’ya (42) ait. Hayatını gözlerini pörtleterek kazanan Brezilyalının keyfine diyecek yok çünkü, o yıllarca işsizlik sigortası ile geçinmiş birisi.


Mıknatıs Adam: Liew Thow LinMalezyalı Liew Thow Lin'in vücudu tam bir manyetik alan. Başkent Kuala Lumpur'a 200 km. mesafedeki Ipoh Kasabası'nda yaşayan 69 yaşındaki Lin bütün madeni eşyaları mıknatıs gibi çekiyor. Çatal bıçaktan ütüye her türlü metal eşyayı bedeninin çekim gücüyle taşıyabilen Lin, çevre illerden gelen meraklıların da başlıca ilgi odağı durumunda. 1991 yılında bir dergide başka bir mıknatıs adam üzerine okuduğu yazıdan sonra kendi özelliğini fark eden Lin'in üç oğluyla torunu da aynı yeteneğe sahip.

Diş Kralı: Rathakrishnan VeluMalezya'da "Diş Kralı" takma adlı bir adam, bir çok dünya rekoruna imza atmış biri.En son Kuala Lumpur istasyonunda yaptığı gösteride, 297,1 tonluk treni, trene iliştirilmiş bir çelik halat yardımıyla 2,8 metre yürütmüştü.


Helikopter gücüyle el çırpabiliyorÇinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın.

110 Desibel ses gücünde gülüyorTayland'da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu kahkaha makinası kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.
#1 - Ekim 20 2009, 10:55:16
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Bloother

 Heroes gibi. :)
#2 - Ekim 20 2009, 11:10:54

Fade

Bi tanesi de Türk olsaydı ya. :(
#3 - Ekim 20 2009, 14:04:07

Bence hiçbir hatun neden ben böyle olamadım diye üzülmesin, çünkü birinde olan yetenek hepinizde mevcut.
(bkz: unutmayan kadın)

:)
#4 - Ekim 20 2009, 14:14:37
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Ben Underwood. Becerisi harika.
Böyle bir kabiliyetle donatılma taahhütü almış olsan, gözlerini feda eder miydin diye soruyorum kendime şimdi.
Evet, muhtemelen.
#5 - Kasım 03 2009, 17:29:42
Hakk ulaşır. Hakkı bırakmaz, alır.

birincisi güzelmiş ...
#6 - Kasım 12 2009, 22:17:10
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

1. gerçekten süpermiş
#7 - Aralık 27 2009, 12:07:20

Zeitgeist

Yutubda teker teker vidyolarına baktım, neredeyse hepsinin. El çırpan adam ve gülen kadını bulamadım birtekki en çok onları merak ediyordum. /: Bayılıyorum böyle konulara. Keşke benim de gücüm olsa dedirtiyor.
#8 - Aralık 27 2009, 12:55:42

Aa ama bunlardan hiç biri düşünce okuyamıyo ;(
#9 - Şubat 18 2012, 14:20:03
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.