Alternatifim Cafe

Nefret edilen telefon

Discussion started on Cep Telefonları

Microsoft'un yeni telefonunu üreten mühendisler üründen nefret ediyorlar.

Microsoft'un cep telefonu sektörüne giriş yapmak için 2008 yılında özel bir ekiple anlaştığı biliniyor. Bu ekip daha önce Sharp'la da çalışmış, tecrübeli mühendislerden oluşuyor. Fakat geçen zaman içerisinde bu ekip içerisinde çok önemli değişiklikler oldu. Bu ekibin bir kısmı işten çıkartıldı ve geri kalanların büyük bölümü de kendi istekleri ile istifa ettiler. İstifa sebeplerini ise, üretmekte oldukları üründen "nefret etmeleri" şeklinde açıkladılar.

Microsoft çatısı altında ürettikleri ve Pink kod adıyla tanınan cep telefonundan nefret eden bu kitlenin büyük kısmının iPhone sevdalısı olduğu ve hemen hepsinin birer iPhone'a sahip oldukları da söyleniyor.

Diğer yandan Microsoft son günlerde iyice artan Pink dedikoduları karşısında daha fazla sessiz kalamadı ve Robbie Bach, Pink ile ilgili sorular karşısında "Hayır, Pink diye bir şey yapmıyoruz" dedi. Daha fazla açıklama isteyen gazetecilere ise: "Dedikodular, veya görmüş ya da duymuş olduğunuz herhangi bir şey üzerine yorum yapmayacağız" diyerek konuyu bir anlamda kestirip attı.

Pink'i reddeden Bach, Microsoft'un bir cep telefonu projesi olup olmadığına ise "Evet var, adı da Windows Phone" demekle yetindi. Bu açıklama çok farklı şekillerde yorumlanabilir ama en mantıklı açıklama Microsoft'un cep telefonu projesinde (artık) Pink kod adını kullanmadığı.

#1 - Ekim 09 2009, 18:24:24


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.