Alternatifim Cafe

3D cepler geliyor

Discussion started on Cep Telefonları

Projeksiyonlu cep telefonlarından sonra 3D görüntü oluşturabilen telefonlar geliyor

Tayvan Uluslararası Teknoloji fuarında sergilenen HoloAD adlı yazlım sayesinde, projeksiyonlu telefonların aksine cihaz içinde her hangi bir ek parçaya ihtiyaç duyulmadan üç boyutlu görüntü yaratılabiliyor. Ne var ki görüntüyü izleyebilmek için telefonun özel tasarımlı bir cam prizmanın içinde olması gerekiyor. ntvmsnbc'nin haberine göre, cep telefonunda holografik görüntü almak için yapılması gereken, Innovision Labs aldı firmanın geliştirdiği HoloAD yazılımını bir bellek kartıyla telefona yükleyip çalıştırmak. Cam prizma içindeki telefonun ekranında HoloAD yoluyla yaratılan iki boyutlu görüntü, telefonun içinde bulunduğu prizmanın duvarlarına üç boyutlu olarak yansıyor.

Uygulamanın şimdilik reklamcılar için cazip bir sunum yöntemi oluşturacağı belirtilen firma bülteninde, son kullanıcı için görüntülü konuşma çerçevesinde daha pratik uygulamalar geliştirmenin yollarının arandığı ifade ediliyor.
#1 - Eylül 28 2009, 17:58:26

Şu an optimus 3d ve htc evo var 3D görüntü veren telefon olarak,Fiyatlarınında çok yüksek olmaması almak için cazip geliyor
#2 - Kasım 29 2011, 10:12:26
Dün aslında bugündü!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.