Alternatifim Cafe

Dün neydiler bugün yıldız oldular

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

Anti-tiKKy

Milyonların sevgilisi birçok ünlü, bugün bulunduğu yere istediği ya da planladığı şekilde gelmedi. Her birinin farklı bir keşfedilme hikâyesi vardı. Kiminin hayatı bir restoranda, kiminin partide, kimininse bir bankada ya da mağazada değişti. İşte ünlülerin birbirinden farklı keşfedilme hikayesi...

Ashton Kutcher: Genç aktör Ashton Kutcher'ın yaşamı, 1997 yılında henüz yeniyetme bir üniversite öğrencisiyken gittiği bir restoranda değişti.

Bir yetenek avcısının dikkatini çeken Kutcher, New York'ta modellik anlaşması imzaladı. Kutcher, 'That '70s Show' adlı bir TV programında parladı ve kendisini dünyaca ünlü bir yıldız haline getirecek projelerde yer aldı.

Pamela Anderson: 'Sahil Güvenlik' dizisinin güzel oyuncusu Pamela Anderson öğrenciyken Lions takımının bir maçına gitti.

Burada üstüne giydiği bira reklamlı tişörtüyle çekici bir sarışına dönüştü. Bira firması yetkilileri de onu keşfetmekte geç kalmadı; Anderson önce reklam kampanyasının, ardından da sinema dünyasının yıldızı oldu.

Cameron Diaz: Long Beach'te yetişen Cameron Diaz ergenlik çağından itibaren sürekli Hollywood'daki partilere katılmaya başladı.

Yine bu partilerden birinde dans ederken onu, Jeff Dunas adlı bir fotoğrafçı keşfetti. Bu ünlü isim, Diaz'ın Elite mankenlik ajansına girmesine yardımcı oldu. Mankenlikteki beş yılın ardından Diaz, 'Maske' filminde Jim Carrey'nin kız arkadaşı oldu.

Charlize Theron: Şansını sinemada denemek için Los Angeles'a giden Charlize Theron'a annesi bir miktar para ve tek gidişlik bilet verdi. Haftalar geçmesine rağmen bir sonuç alamayan Theron, hesabında kalan son parayı çekmek için bankaya gitti.

Çeki kabul etmeyen veznedarla kavga ederken menajer John Crosby'nin dikkatini çekti. Crosby; Theron'a oyuncu olup olmadığını sordu. Theron ise "Değilim ama olmak istiyorum" yanıtını verince oyunculuk kapılarını araladı.

Gisele Bundchen: Brezilyalı ünlü model Gisele Bündchen, Sao Paula'da, sokakta hamburger yerken keşfedildi.

Ardından podyumlarla tanıştı. Şimdi dünyanın en çok aranan mankenlerinden.

Adam Sandler: Küçük bir gece kulübünde stand-up yaparken eski komedyen Dennis Miller tarafından keşfedildi.

Nicole Kidman: Bütün parasını harcayarak bir ekip kiralayan ve deneme filmi çeken Nicole Kidman, kapı kapı dolaşarak filmini yapımcılara izletti ve şöhrete kavuştu.

Bruce Willis: Uzun yıllar barmenlik yapan Bruce Willis'in hayatı da filminde bir barmene ihtiyaç duyan film yapımcısının teklifiyle bir anda değişti.

Carrie Anne Moss: Carrie Anne Moss, 1991 yılında İspanya'da modellik yaparken Barcelona'da çekilen ve bir NBC dizisi olan 'Dark Justice'de rol aldı. Daha sonra çekimler Los Angeles'a kaydırıldı. Moss da oyunculuğa adım atmış oldu.

Tülin Şahin: Hamburgercide keşfedildi 14 yaşında Danimarka'daki bir hamburgercide keşfedildi.

Ünlü bir fotoğrafçı, onun tek kare fotoğrafını çekip modellik yarışmasına gönderdi. Yarışmada birinci oldu, dikkatleri çekti.

Necati Şaşmaz: Amerika'da altı yıl kaldı. 11 Eylül saldırıları ise hayatını derinden etkiledi. Necati Şaşmaz, 11 Eylül'de uçakta iken İkiz Kuleler'e yapılan terörist saldırı yüzünden Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.

Kardeşi Raci Şaşmaz'ı ziyareti sırasında Osman Sınav'ın teklifi ile TV dünyasına adım attı. 'Kurtlar Vadisi'yle yıldızı parlayan Şaşmaz'ı şimdi herkes 'Polat' diye çağırıyor.

Hande Yener: Hande Yener, hayali olan şarkıcılığı gerçekleştiremeyince bir mağazada tezgahtarlığa başladı.

Yener'in hayatı, çalıştığı mağazaya Hülya Avşar'ın gelmesiyle değişti.

Avşar onu keşfettikten sonra Sezen Aksu'yla çalışmaya başladı.

Ebru Gündeş: Konfeksiyon işçisiyken sesinin güzelliğiyle tanınan Ebru Gündeş, bir raslantı sonucu ünlü oldu.

Bir tanıdığı onu Neşe Demirkat'a götürünce müzik piyasasına girdi ve başarı basamaklarını hızla tırmandı.

#1 - Eylül 20 2009, 16:26:37

Gisele Bundchen: Brezilyalı ünlü model Gisele Bündchen, Sao Paula'da, sokakta hamburger yerken keşfedildi

En dikkatimi çeken keşfedilme şekli  :))

#2 - Eylül 21 2009, 00:18:03
Etme çoluk çocukla muhabbet,koy g.tüne çekme zahmet. . .

Pamela Anderson, bitiyorum bu sarışına.
#3 - Eylül 21 2009, 00:21:00
  :ask düş #

bende hergün hamburger yiyorum .
keşfedilmem için brezilyaya danımarkaya mı gidiyim yani!
bu mudur!
keşfedilmek?
#4 - Eylül 21 2009, 00:25:06
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Zeitgeist

Tülin Şahin'in benine sahte diyorlardı bir ara. Yapıştırıyor muymuş neymiş.  (6)
Komik şeyler tabii bunlar.
#5 - Eylül 21 2009, 09:26:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.