Alternatifim Cafe

3G hızını 3D görüntüyle yakalayın

Discussion started on LG Mobile

Teknoloji ve tasarım lideri olan LG Electronics, yeni, tam donanımlı multimedya telefonu LG ARENA'yı Türkiye'de satışa sundu.LG ARENA, mükemmel sesi, canlı ekranı, yüksek bellek kapasitesi, 3G özelliği ve 3 boyutlu arayüzü ile daha önce görülmemiş düzeyde bir multimedya deneyimi yaşatıyor.

LG Electronics’in 2009’daki lider cep telefonu modeli ARENA, LG’nin sezgisel çalışma özellikli ve 3 boyutlu S-Sınıfı kullanıcı arayüzü ile birinci sınıf multimedya özelliklerinin yanı sıra, heyecan verici bir ses ve görüntü deneyimi sunuyor.

İspanya’da 2009 Mobil Dünya Kongresi’ndeki ilk sunumundan bu yana ARENA, sadece medyadan büyük bir ilgi görmekle kalmadı, aynı zamanda dünya çapında da bir milyon adetlik ön sipariş topladı.

ARENA, etkileyici bir ses ile oldukça keskin bir görüntü sunan mükemmel bir mobil multimedya cihazı. Dünyanın ilk Dolby Mobile teknolojisiyle ARENA, video içeriğinde heyecan verici bir surround ses deneyimi sağlıyor ve müzik içeriğinin de kalitesini artırıyor. 3,0-inç WVGA ekranı, standart QVGA ekranlara göre dört kat daha keskin bir çözünürlüğe sahip. Bu özellik kullanıcıların hareket hâlindeyken DVD kalitesinde DivX veya Xvid filmleri en net şekilde izleyebilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda görüntülü görüşmelerde üstün görüntü ve ses kalitesi sunuyor.

ARENA’daki D1 kayıt kapasitesi, geniş ekranlı bir TV’de gösterildiğinde mükemmel görüntü sağlayan DVD çözünürlüğündeki görüntü kalitesini yakalıyor. Her müzik türüne ve kişisel zevklere uymak üzere tasarlanan farklı equalizer ön ayarları bu deneyimi daha da kusursuzlaştırıyor. Yüzlerce müzik ve film dosyası, 8GB dahili bellek ve bir mikro SD girişi ile genişletilmiş 40 GB saklama kapasitesiyle kullanılabiliyor. Güçlü pili ise 30 saati bulan MP3 çalma ve 300 saatlik bekleme süresi sunuyor.

ARENA’nın otomatik ve manuel odaklanma kapasitesine sahip 5 megapiksel kamerası kullanıcıların unutulmaz anları için yüksek kaliteli fotoğraf olanağı sağlıyor. Video ve fotoğraflar, 3G HSDPA 7,2 ağları ve Wi-Fi sayesinde sosyal ağ sitelerinde kolaylıkla paylaşılabiliyor. FM aktarıcısı ve 3,5 mm audio çıkışı, otomobilde, evde stereo olarak ve kulaklıklarla herhangi bir yerde müzik keyfi yapmak isteyen kullanıcılara da olanak tanıyor. Geliştirilmiş diğer özellikler arasında Google Mobil Servis, A-GPS ve jeo-etiketleme de yer alıyor.

LG Arena’daki 3 Boyutlu S-Sınıfı kullanıcı arayüzü, multimedya yaşamınızdan keyif almanın hızlı, sezgisel ve eğlenceli yolunu sunuyor. Bu teknoloji, dokunmatik ekranların avantajlarından faydalanmak ve menülerdeki gereksiz adımları kaldırmak için tasarlandı. Dört adet kişiselleştirilebilir ekran ile 3 boyutlu bir küp düzeni sunan S-class arayüz sayesinde kullanıcılar tek bir dokunuşla küpü hareket ettirerek bütün özelliklere çok hızlı ve kolay bir şekilde erişebiliyor. Menüler arasında hızlı ve kolay 3 boyutlu geçişler, güçlü bir AMD işlemcisinin yardımıyla sağlandı. Hızlı dokunma yanıtı ve çoklu dokunmatik beceriler, kullanıcılar için internet sörfü deneyimini zenginleştiriyor.

S-Sınıfı kullanıcı arayüzü ile LG ARENA, sadece daha iyi bir işlevsellik sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda eğlenceli bir multimedya deneyimi sunuyor. ARENA’nın renkli grafikleri telefona güçlü bir dinamizm duygusu veriyor. Tanıtıldığı günden beri 1milyon adet ön sipariş toplayan ARENA dünyayla aynı anda Türkiye’de 899 TL fiyatıyla satışa sunuldu.
#1 - Eylül 16 2009, 19:34:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.