Alternatifim Cafe

Hangi Gün, Ne Yapmaya En Uygun?

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler


Kanada’da bulunan Vermont Üniversitesi uzmanları, 2.4 milyon blog ve internet yorumunu inceledi ve insanların hangi gün, nasıl hissettiklerini, hangi günün nelerin yapılması için uygun olduğunu buldu.

İşte günler ve uygun oldukları aktiviteler

Pazartesi: Haftanın borsaya yatırım yapmak için en uygun günü.. Ayrıca “ölmek” için de en uygun gün. Pazartesi özellikle kalp krizi nedeniyle ölümler, diğer günlerden yüzde 20 daha fazla.. Nedeni ise iş stresi..

Salı: Haftanın en az seks yapılan günü. Ayrıca, salı günü insanların bloglarını en fazla güncellediği, en çok internete girdikleri gün.

Çarşamba: Zam istemek için en uygun gün. 1500 patron ile yapılan araştırmada, çarşamba günleri yöneticiler çalışanları en çok dinlediği gün. Perşembe ve cuma haftasonunu, pazartesi ise hafta içindeki işleri düşünüyorlar…

Perşembe: Sigarayı bırakmak için en uygun gün. Araştırmaya göre, insanların irade Perşembe en güçlü seviyesine çıkıyor.

Cuma: Birini işten çıkarmak veya kötü bir şey yaptığınızı itiraf etmek için en uygun gün. İnsanlar haftasonunu düşünüyor.

Cumartesi: İçmek için en kötü gün. İnsanlar önlerinde pazar olduklarından, daha fazla içiyor. İngiltere’de, Cumartesi gecesi acile gelenlerin sayısı, tüm haftadan daha fazla.

Pazar: İnsanların en mutlu oldukları gün. İnsanlar pazar günü daha çok iletişim kuruyorlar.
#1 - Eylül 15 2009, 18:26:50
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Yeni!
pazartesi  ''Öleyim o zaman ben''    :4
#2 - Eylül 15 2009, 19:43:09
« Son Düzenleme: Eylül 15 2009, 19:43:41 Gönderen: CastieL »
Özlemişim buraları =)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.