Alternatifim Cafe

Kuran'ın indiği mağarada Türk izi!

Discussion started on Haberler

Kuran'ı Kerim'in indiği Hira dağındaki mağaranın duvarındaki iz Türkler’in burada ne kadar derin izler bıraktığının en çarpıcı kanıtı oldu.

Kuran'ı Kerim'in indiği Hira dağındaki mağaranın duvarına yazılan "Oflu Yunus" yazısı Türkler'in burada ne kadar derin izler bıraktığının en çarpıcı kanıtı!..

Mekke'deki Sevr Mağarası'nın çıkış yolunda bulunan kayalara "hatıra olsun" diye yazı yazıp ağaçlara kurdele, çaput ve poşet parçaları bağlayarak dilek tutan Türkler, Türkçe yazılmış bir tabelayla uyarılıyor.

Her yıl binlerce Türk'ün ziyaret ettiği Mekke'deki Sevr Mağarası'na çıkıştaki kayalar, "hatıra olsun" diye yazılan Türk isimleriyle doldu. Yol üzerindeki ağaçların dalları ise çaput, poşet ve kurdeleler bağlanarak dilek ağaçlarına çevrildi. Ağaçların bu halini görenler şaşkınlarını gizleyemiyor.

Yapılan uyarılara kulak asılmaması üzerine, yetkililer bu batıl inanışların önüne geçmek için çareyi Türkçe tabela dikmekte buldu. Mekke'deki tek Türkçe uyarı tabelasında, ağaçlara kurdele bağlanması ve kayalara yazı yazılmasının yanı sıra hatıra olarak taş alınmasının da uygun olmadığı belirtiliyor.
#1 - Eylül 06 2009, 17:46:25
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

çok pis milletiz ya 
#2 - Eylül 06 2009, 18:03:30
Özlemişim buraları =)

Allah'ım.  (6)
#3 - Eylül 06 2009, 18:04:46
  :ask düş #

Any_one

Ay, ben de şey sandım, hz. Muhammed türk falan..
heyecanlanmıştım ne güzel, herkes türk ve müslüman diye.. of..
#4 - Eylül 06 2009, 18:10:10

:kop Derin iz! :kop
#5 - Eylül 06 2009, 18:18:43
Şefim sarı kula var mı?

oflulara laf demek gibi olcak ama of yani her manyak ordan çıkıo :Ç
#6 - Eylül 06 2009, 18:39:21
bip bip

Gittiğimiz her yerde iz bırakıyoruz :Ç
#7 - Eylül 06 2009, 18:45:00
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Gerizekalı milletimizden inciler.
#8 - Eylül 06 2009, 18:59:43

oflulara laf söylicem olmicak heryerde kendilerini belli etmek zorundalar sanki
#9 - Eylül 06 2009, 19:01:45
İsyanım var Ülen DünYalılardan Tiskiniyorum tis tis tiskiniyorum

Ofli uşaklardan biri yazmış işte. Ne güzel. Ülkeye turist sağlar. İyi bi reklam.. (6)
#10 - Eylül 07 2009, 18:46:10
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

offf offf
guleyimmi aglayayimmi karar verdim ve guldum :D
#11 - Eylül 08 2009, 03:12:36
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Nasıl bir milletiz lan biz.
#12 - Mart 10 2012, 00:26:54
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.