Alternatifim Cafe

Xbox 360'ın Atlanmaması Gereken 5 Oyunu

Discussion started on Xbox

Eğer bir Xbox 360 sahibiyseniz, konsol ile özdeşleşen bu beş oyunu oynamalısınız.


Bugüne kadar Xbox markasıyla özdeşleşen ve hatta Xbox konsollarına özel olarak hazırlanan yapımlar mevcut. Xbox 360 kullanıcılarının mutlaka oynadığı, Xbox 360 satın almak isteyenlerinse mutlaka alıp denemesi gereken beş önemli oyun belirledik.


Gears of War / Gears of War 2Third person kamera açısıyla oynanan, aksiyonun tavan yaptığı bir oyun Gears of War. Epic Games’in en iyi yapımlarından biri sayılan oyun, büyüleyici hikaye anlatımıyla oyuncuları koltuklarına çiviliyor. Oyunu harika kılan bir diğer özellikse multiplayer modunun kalitesi. Takım oyununun ön planda olduğu co-op modu, birçok oyun için örnek teşkil ediyor. Resmi olarak açıklanmamasına rağmen Gears of War hayranı binlerce insan, üçüncü oyunu bekliyor. İlk oyundan beri oyunun bir üçleme olacağına inananlar haklı çıkacaklar mı bakalım..


CrackdownBir süper ajanı canlandırdığınız oyunda yapabilecekleriniz, kendi yeteneklerinizle sınırlı. Tamamen oyuncunun yetenekleri üzerine kurulu bu oyunda, aklınıza gelen hemen her şeyi yapabiliyorsunuz. Gökdelenlerden atlamak, otobüsleri kaldırımda yürüyen insanların üzerine fırlatmak, aşırı hızlı bir şekilde otomobil kullanmak ve etrafta Speedy Gonzales gibi koşmak, yapabildiklerinizden sadece birkaçı. Crackdown, tam anlamıyla bağımlılık yapıcı türden. Oyunda çeviklik becerinizi arttırmak için dünyaya rasgele yayılmış 500 adet özel nesneyi bulmanız gerekiyor ve bu 500 nesneyi de bulmak için saatlerce bıkmadan, usanmadan uğraşıyorsunuz. Böylesine bağımlılık yapıcı bir oyunun devamının gelmesi kadar da doğal bir şey olamazdı ve geçtiğimiz günlerde düzenlenen E3 2009 fuarında da Crackdown 2 duyuruldu. .


Dead RisingZombiler her yerde! Frank adlı bir gazeteciyi canlandırdığınız Dead Rising’te, karakterimiz bir alışveriş merkezine, orada olan garip olayları incelemek için gider. Olayları aydınlatmak için araştırma yaparken aniden etrafını yüzlerce, hatta binlerce zombi sarar ve amansız bir zombi avı başlayıverir. Samuray kılıcından çim biçme makinesine kadar envai çeşit silahın kullanıldığı oyun da aksiyon dozu bir an olsun düşmüyor. Dead Rising 2’nin de yapım aşamasında olduğunu belirtelim.


Forza Motorsport 2Sony, Gran Turismo ile PlayStation sahiplerini oldukça mutlu etmişti. Microsoft’un bu duruma cevabı ise Forza Motorsport oldu. Motor sporlarıyla içli dışlı olan Xbox 360 sahiplerinin kaçırmaması gereken, baş döndürücü detaylara sahip Forza Motorsport, kataloğunuzda olması gereken oyunlar arasında. Forza Motorsport 3’ün de yolda olduğunu hatırlatalım.


Halo 3“Xbox’ı Xbox yapan oyun” diyebiliriz Halo serisi için. Muhteşem tek kişilik oyun senaryosu ve bir o kadar kaliteli co-op moduyla, Xbox 360 sahiplerinin gönüllerinde taht kurmuştur Halo 3. Xbox Live’da en çok oynanan oyun olma özelliğini halen korumakta olan Halo 3 için devam oyunları da yolda. Halo 3: ODST ve Halo: Reach adlı yeni yapımlar, Halo serisinin yerini daha da sağlamlaştıracağa benziyor.


www.level.com.tr
#1 - Eylül 06 2009, 17:02:55
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.