Alternatifim Cafe

En İyi 5 MMOFPS Oyunu

Discussion started on Oyun Genel

Şu sıralar oynayabileceğiniz iyi bir MMOFPS mi arıyorsunuz?

Online oyun dünyasını MMORPG türü kasıp kavururken, biraz daha kolaya kaçmak isteyenler için MMOFPS türü türedi. Klasik FPS türünü online mecraya uygulayan ve karakter gelişimi ile silah konusunda çeşitlendirmeye giden yapımlar, oyuncuları uzun süre başında tutabiliyor.

LEVEL Online da mevcut MMOFPS'ler arasında kapananları, tutmayanları, batanları, vasatları ve diğer olumsuz detaylara sahip oyunları eledi ve en iyi beşini bir araya getirdi. İşte kolayca oynayabileceğiniz beş MMOFPS.


5. War RockOyun, Dream Execution Technologies tarafından geliştirildi ve K2 Network tarafından 2007 yılında piyasaya sürüldü. Oyuncular, Derbaran Kuvvetleri veya NIU Güçleri olarak ikiye bölünüyor ve mücadele başlıyor. Çeşitli oyun modlarına ve görevlere göre bu güçlerin üniforma renklerinin değişmesi dışında taraflar arasında hiçbir fark yok. Sağlık elemanı, mühendis, nişancı ve taarruz askerinin yanı sıra -roketatar veya mayın gibi- özellikle zırhlı araçlara zarar veren teçhizat taşıyan “Heavy Trooper” adlı beş karakter sınıfından birini seçebiliyoruz. Ücretsiz olarak oynanabilen bu oyun, çeşitli araçları da kullanabilmemize imkan veriyor.

www.gamersfirst.com/warrock/


4. PlanetSideSony Online Entertainment tarafından piyasaya sürülen oyun, birçok oyuncunun ilgisini çekti. Üç grup askerden birini seçerek başladığımız oyunda oldukça çeşitli silah, zırh ve araçlar mevcut. Oyundaki başarının sırrıysa kendi performansımızdan çok, takım arkadaşlarımızın teknik özellik ve yeteneklerinden geçiyor. Organize olmanın büyük önem taşıdığı oyunda, birçok silah seçeneği mevcut. Ayrıca takım lideri olarak kazandığımız zaferler sonucunda tüm grubunuza uygulayabileceğiniz “waypoint” belirleme veya hüküm sürdüğünüz tüm bölgeye mesaj yayınlama gibi özelliklere de erişebiliyoruz.

http://www.planetside.com/


3. World War II Online: Battlegrounds Europe2002 yılında Strategy First tarafından piyasaya sürülen oyun, çok basit fakat sürükleyici bir oynanışa sahip. Oyunda 1939 - 1942 yıllarında varolan tüm orduları, araçları, silah ve cephane çeşitlerini bulmak mümkün. Oyunda herhangi bir tankı kullanmak için ayrı, üzerinden etrafı gözlemleyip strateji geliştirmek veya silahı kullanmak için ayrı koltuklara geçmemiz gerekiyor. Bu durum, takım halinde uygulandığında ise gerçekçiliği arttırıyor. Daha birçok araç ve karakter seçeneği bulunan bu oyun, çoğu oyuncu tarafından severek oynanıyor.

www.battlegroundeurope.com


2. Combat ArmsNexon tarafından geliştirilen oyun, çıktığı ilk üç ayda bir milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Oyun, ücretsiz olarak oynanabiliyor ve oyuna her ay çeşitli modlar, haritalar ve eşyalar ekleniyor. En çok ilgiyiyse 40’tan fazla özelleştirilebilir silah çeşidi görüyor. Sunucu konusunda da cömertliğini gösteren oyunda, takılma olmadan çeşitli görevlerde karşı takıma karşı üstünlük sağlamaya çalışıyoruz. Oyunda yok etme, takım çarpışması, bul ve yok et, bayrak kapma gibi modlar mevcut. Soluksuz aksiyon yaşatan bu oyunda yüz, baş, yelek, üniforma ve sırt çantasına ekleyebileceğimiz çeşitli aksesuarlarla karakterimizi kişiselleştirebilmemiz de mümkün.

combatarms.nexoneu.com


1. America’s Army 3Amerikan Ordusu’nun kendi askerlerini eğitmek amacıyla tasarladığı bu oyun, gerçek bir askerin savaş öncesinde ve sırasında yaşayabileceği tüm olayları yansıtıyor. Öyle ki askerimizin nefes alıp vermesi bile atışımızın isabet etme oranını bir hayli etkiliyor. Online ve ücretsiz olarak oynanabilen bu simülasyonda ayrıca çeşitli silahlar, karakter sınıfları ve görevler mevcut. Haziran ayında PC platformu için piyasaya sürülen oyun, önceki iki oyundan daha gelişmiş özelliklere sahip. Oyun sürekli yenilenen ve güncellenen yamalar ve görevler ile ilgileri uzun süre üstünde tutacak gibi görünüyor.

www.americasarmy.com
#1 - Eylül 05 2009, 15:24:34
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.