Alternatifim Cafe

Ses tonu

Discussion started on Alternatif Sözlük

Bunu bir organ olarak düşünürsek eğer, bireyin en seksi uzvudur diyebiliriz. Öyle ki, tipten popoma dahi benzemeyen birinin ses tonunun fevkalade güzel olması tüm çirkinliğini alıp gider üstünden. Konuşmasıyla erirsin yani karşısında, içn falan geçer, kötü hissedersin kendini, intihar eğilimleri başlar, anlamazsın. Misal Teoman var türkgillerden, -açık konuşalım- tipi *** gibidir, ama öyle bir konuşur ve şarkı söyler ki etkilenmemek elde değildir. Thurston Moore vardır bir de, öyle söyler ki şarkısını uçtuğunu hissedersin. Böyle bir şeydir işte ses tonu, götümtrak birini yerimtrak yapabilmesiyle meşhurdur.
#1 - Ağustos 27 2009, 23:12:36
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Kadınlarınki o kadar etki etmese de bir erkeğin ses tonu kadın için fazla önemlidir. Nedenini tam olarak bilemesem de öyle, eriyolar.
Ergenlerimizin en büyük sorunudur ayrıcana. Büyüme evresinde kendisini titre ve kendine gel moduna alan ses teli yüzünden yaklaşık 1 senelerini hüsran içinde geçirirler.

- honnnööö.. honnöö!
 - efendim oğlum
 - su götürürmüsün yöö
 - efendim??
 - soo.. su üççöm su götür.
 - ne diyosun anlamıyorum.
 - off yööö! kimse beeni anlamıyööö. hayat çök zör, insonlor kötö -_-
#2 - Ağustos 28 2009, 01:08:47
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Genelde erkeklerin en cok hoslarina giden ses tonu musteri hizmetlerindeki bayanlarin ses tonudur. kng
#3 - Ağustos 28 2009, 03:37:38
Programmer: CS3-CS4

bknz:cem adrian
yok böyle bir ses tonu*
#4 - Eylül 07 2009, 21:33:24
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

bu konuda adnan polat ı tek geçerim karizmaa  ;)
#5 - Eylül 07 2009, 22:30:25
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

Nedenini bilmediğim birşey de,ses tonu neredeyse mükemmel olan insanların çoğu tipsiz oluyor.Misal,Pinhani'nin solisti. Herifte süper ses tonu var,ama tip yerlerde arkadaş.Ancak şu da bir gerçektir ki,ses tonu çok güzel olan erkekler konuşurken ölüyorum,bitiyorum.O konuşsun ben dinleyeyim yeani. -.-
#6 - Eylül 09 2009, 07:44:59
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Proculianus

bkz : Rutkay Aziz.
Alır götürür.Saçma sapan konuşsa da ağız beş karış açık dinlenir.
#7 - Eylül 09 2009, 08:02:16

Zeitgeist

Rutkay Aziz ve Toprak Sergen diyor ve gidiyorum.
#8 - Eylül 09 2009, 08:05:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.