Alternatifim Cafe

İki dev Blackberry'ye karşı

Discussion started on Cep Telefonları

Microsoft ve Nokia, Blackberry'ye karşı silahlarını çekti

Microsoft ile Nokia, ofis uygulamalarını Symbian işletim sistemi kullanan Nokia akıllı telefonlara entegre etmek üzere anlaşmaya vardı. İşbirliği çerçevesinde Word ve Excel gibi ürünler yakında Nokia telefonlarda kullanılabilecek.

İki devin işbirliği akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından olan RIM Blackberry firmasına karşı rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Yapılan ortak açıklamada, başta ofis uygulamaları olmak üzere Microsoft ürünlerinin önümüzdeki yıldan itibaren Nokia markalı akıllı telefonlara entegre edileceği belirtildi. Microsoft uygulamaları ilk olarak Nokia E serisi telefonlarda kullanılacak.

Nokia Başkan Yardımcısı Robert Andersson bir telekonferansta "Bu hareketimizle rakiplerimize -- açıkçası RIM'e - ne kadar iyi olduğumuzu göstereceğiz. Blackberry bizimle gireceği rekabet gibisini şimdiye kadar görmedi" dedi.

Nokia ve Microsoft arasındaki işbirliği, Microsoft müşterilerine hitap edecek ücretsiz çevrimiçi ofis uygulamaları sunan Google'ı ve gittikçe popülerleşen iPhone'un üreticisi Apple'ı da hedef alıyor.
#1 - Ağustos 13 2009, 15:37:45

Nokia'nın symbian işletim sistemiyle Rım'e kafa tutması çok zor,Bide tabi blackberry'de bbm gibi bi olay varki bi çok kişi telefonu bu yüzden alıyor:)
#2 - Kasım 16 2011, 11:58:43
Dün aslında bugündü!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.