Alternatifim Cafe

Dünyanın en küçük cep telefonu

Discussion started on Cep Telefonları

İsrailli bir firma, dünyanın en küçük cep telefonunu üretti.

Modu adlı firma tarafından üretilen, 7.2 x 3.76 x 0.78 cm boyutlarında olan ve sadece 40 gram ağırlığındaki telefonun, Guinness rekorlar kitabına, "dünyanın en küçük ve hafif telefonu" olarak geçtiği bildirildi.

Telefon 2 GB'lık hafızaya sahip ve 130 dolar fiyatla piyasaya sürüldü. İsrailli telekomünikasyon şirketlerinden Cellcom, yılın sonuna doğru, piyasaya tam açılmadan önce, sınırlı sayıda telefonu müşterilerine sunacağını duyurdu.

Telefonun İsrail'den sonra güneydoğu Asya ülkeleri piyasalarına verilmesi bekleniyor. Ancak Amerikan piyasası ile Avrupa ülkelerindeki satışıyla ilgili henüz tarih belirlenmediği kaydedildi.

Modu yetkilileri, amaçlarının taşıması ve kullanımı kolay, sadece konuşma ve mesaj gönderme gibi temel fonksiyonlara sahip bir cihaz üretmek olduğunu belirtti.

Modu sözcüsü Oded Todoros, "İnsanların ihtiyaç duymadıklarını söylediği fonksiyonlardan yüzde 80'ini eledik" diye konuştu. Müzik dinleme, resim çekme gibi fonksiyonlar, istendiği takdirde, telefona sonradan monte edilebilecek aparatlarla sağlanabilecek.#1 - Temmuz 23 2009, 23:18:46

40 gram oldukça hafifmiş,Cebinde taşıdığını bile anlamazsın bu tarz özellikten çok tasarıma önem veren daha çok telefon çıkarılmalı
#2 - Kasım 29 2011, 10:54:03
Dün aslında bugündü!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.