Alternatifim Cafe

Microsoft bunu da yaptı

Discussion started on Konsol Oyunları

Sony'yi çok üzecek bir MS cihazı geliyor.

BU HIZA YETİŞMEK ZOR
Microsoft'un PSP, iPhone, Nintendo DS gibi el konsollarına cevabı geliyor: Xbox el konsolu! Oyuncular heyecanlı ve bu konsolun üzerinde uzun süredir çalışılmakta olduğu anlaşılıyor. ilk dedikodular geçen yıl çıktıysa da sağlam bir kaynak tarafından doğrulanmamıştı.

Hem oyun konsolu, hem medya oynatıcı, hem de internete bağlı mobil bir cihaz olacak olan bu Xbox'un adı henüz belli değil. Geniş dokunmatik bir ekrana sahip olacağı ve donanım olarak piyasadaki emsallerini geride bırakacağı kesin.

Ancak esas güçlü yanı henüz detayları açıklanmayan Microsoft Live desteği olacak. Mobil cihazlar pazarındaki herkes kullanıcılara hizmet ulaştıracağı ve para kazanacağı bir online hizmet kurmaya çalışırken, Microsoft PC'yi, Xbox 360'ı ve şimdi de Xbox el konsolunu Live üzerinde birleştirerek büyük bir avantaj elde edecek.

MICROSOFT DAHA "MOBİL" OLACAK
Microsoft Game Studios'un başkan yardımcısı Shane Kim yaptığı açıklamada "Bizim için soru, yapıp yapmamak değil, ne zaman yapacağımızdır" dedi. Shane, 1080p HD, Facebook, Twitter ve Project Natal benzeri dev projelere kaynak ayırdıklarını belirtti. Bu zaman kadar böyle bir şey yapmamalarının sebebinin bir el konsoluna kaynak ayırmak yerine oturma odalarındaki tecrübeye odaklandıklarını söylemişti "Oturma odalarındaki eğlence için öncelikle donanıma odaklandık. Ancak yeni bir Live hizmeti üzerinde de çalışıyoruz. Bu hizmet diğer platformlara da uzanacak. İşte bu konuda hiçbir şüphe yok" diye sözlerini sürdürdü.

Shane'in sözlerini yorumlarsak Microsoft önce elindeki projelere kaynak ayırmış, Microsoft Live üzerinde çalışmış. Live oturduktan sonra da iş Xbox el konsolunu yapmaya ve herşeyi birleştirmeye gelmiş.

Microsoft mobil piyasada daha etkili olmak zorunda, soru ise "Nasıl?" Cevap ise artık açık gözüküyor: Xbox el konsolu, benzerlerinin bütün iyi yanlarını kendinde toplayacak ve güçlü bir online hizmet ağına bağlı olacak.

#1 - Temmuz 22 2009, 16:46:00

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.