Alternatifim Cafe

Xperia X2 su yüzüne çıktı

Discussion started on Sony EricssonXperia X2 neleri beraberinde getiriyor?

Sony Ericsson'dan, X1'in takipçisi Xperia X2! İşte yeni telefondan detaylar.

Sony Ericsson yeni amiral gemisi cep telefonu Xperia X2'yi 2009'un dördüncü çeyreğinde çıkaracağını duyurdu.

Sony Ericsson, X2'de de Windows ve kendine has panel arabirimini kullanıyor; fakat daha gelişmiş sürümler söz konusu. Yeni cihaz daha iyi dokunmatik yönetim sunan Windows Mobile 6.5 ile beraber geliyor. Ek olarak sayfa değişimini sağlayan ufak göstergeler (paneller) geliştirildi: Sony Ericsson'a göre 14 panel ön yüklü olarak geliyor, 16 tane daha ek olarak indirilebiliyor. Ayrıca sistem sabahları uygun biçimde ayarlanmış panele açıp belli bir saatten sonra otomatikman istenilen akşam programına geçiş yapabiliyor.

Firmaya göre cihazdaki SlideView tekniği kullanıcının parmak dokunuşu ile kişi ve mesaj klasörlerini ve medya uygulamalarını hareket ettirebilmesini sağlıyor.

Şimdiye kadar kullanılan 3 inçlik ekranın yerine 3,2 inçlik dokunmatik ekran kullanılıyor. Kamera da bu yeniliklerden nasibini alarak 8,1 Megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor ve dokunmayla odaklamayı destekliyor. Daha yüksek frekansta çalışan işlemci yeni telefonun daha hızlı çalışmasını sağlayacak. HSUPA, WLAN, GPS ve Sony Ericsson'un müzik platformu PlayNow'a direkt erişim X2'nin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Üreticinin önerdiği fiyat: sözleşmesiz 700 Euro.
#1 - Eylül 03 2009, 14:59:02
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.