Alternatifim Cafe

Ceza: Konserde sekste bile hissetmediğim hazzı alıyorum!

Discussion started on Magazin

Anti-tiKKy

"Ben müziğimin kitlelere, albümle, festivalle, konserle, kliplerle ulaşmasını istiyorum. Hiçbir zaman maymun olmadım. İnsanların fazla konuşmaması lazım, müziğimi ulaştırmalıyım

Bugünlerde nelerden rahatsız oluyorsunuz?
Sosyal konular, dünyanın genel sosyal sorunları, savaş, ırkçılık. Yeni albümünde eğlenceli şeyler yazmak istiyorum, insanı eğlendirip, dans ettirmek istiyorum.

Çeşitli şehirlere arka arkaya gitmek, oradaki hayranlarla buluşmak size ne ifade ediyor?
Turne olduğu zaman sizi sık görmeyen insanlara ulaşıyorsunuz ve heyecanı çok fazla oluyor. Kesinlikle büyük bir deneyim kazanıyorsunuz. Bu çok zor bir iş, sadece sanatçı için değil, tüm ekip için.

Sahneye çıkmadan önceki ruh haliniz?
Çok heyecanlanıyorum. Elim ayağım titriyor, midem bulanıyor.

Her defasında mı?

Evet, her defasında... Ama ilk şarkıdan sonra bitiyor. Heyecanımı kontrol etmeye başlıyorum.

Ya konser bittiği zaman?
Sekste bile hissetmediğiniz kadar büyük bir haz.

Her yaştan dinleyiciniz var. Dün konserde çocukların size ne kadar hayran olduğunu gözlemledim. Allah aşkına bir çocuk sizin şarkılarınızda anlattıklarınızdan ne anlar? Niçin sizi sever?
Belli bir yaş kitlesindeki çocuklara bakıyorum, kesinlikle hiçbir şey anlamıyorlar. Sadece 'Fark Var' diye tekrarlamak hoşlarına gidiyor ve müzik... Ama o 'Fark Var'ın içinde benim ne anlattığımı daha sonraki yıllarda anlayacaklardır. Profilimin 7'den 77'ye olduğunu biliyorum. Kimseye bir şey öğretmeye çalışmıyorum, gençler hariç tabii.

Gençlere ne öğretmeye çalışıyorsunuz?
Hayata daha fazla motive olmalarını istiyorum. İllegal olan şeylerden daha çok yaratıcı, üretici şeylere yönelmelerinden bahsediyorum. Okulun, sporun, müziğin önemini anlatmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar.

Siz yola ilk çıktığınızda bu etkiyi bekliyor muydunuz?

Aslında bugün geldiğim yer imkansız gibi geliyordu. Başarmak istiyordum, o yüzden hiç peşini bırakmadım. Tabii ileride dünya çapında daha da iyi olmak istiyorum. Amacım Türkiye'de rap müzik denince dünyada ilk akla gelen isim olabilmek.

HİÇ MAYMUN OLMADIM
Sizin bu kadar ön plana çıkmanızı eleştiren rap'çiler var, ne diyeceksiniz?

İsteyen kendi kalıbında kalır Neyzen Tevfik gibi olur. Ben müziğimin kitlelere albümle, festivalle, konserlerle, kliplerle ulaşmasını istiyorum. Hiçbir zaman maymun olmadım. İnsanların fazla konuşmaması lazım, müziğimizi insanlara ulaştırmalıyız.

Rap dinlemeye yeni başlayanlar için ne önerirsiniz?

İnternet ortamını araştırmak için kullansınlar. Yeni albümleri, eski albümleri takip etsinler. Üreteceklerse çok kitap okuyup, çok dinlemeleri gerekiyor. Bizi dinlemeye devam etsinler!

Siz nereden, nelerden besleniyorsunuz?

Ansiklopedik kitaplar okuyorum, gazete okuyorum, televizyon seyrediyorum, belgeselleri takip ediyorum. Çok fazla geziyorum. Hayattaki gözlerimi okuyorum aslında. Çocukluğumdan beri hislerim çok gelişmiş durumda. Övünmek gibi değil ama hislerimi çok iyi kullanabiliyorum.

Neyiniz eksik?
Özgürlüğüm eksik. Fazlam yok, farkım var.

İyi bir rapper kimdir, tarif eder misiniz?
İyi söz yazar, anlattığı her şey anlaşılır, attığı adımlar örnek olmalıdır, bahsettiği konular elle tutulur ve farklı olmalıdır.
#1 - Temmuz 23 2009, 19:43:59

''orgazmdan daha fazla zevk veren aktiviteler'' başlığı altında kurulan her terim moda olmuş vaziyette. Ceza'da bu akımdan sapmamak istemiş ve diyeceğini demiş...
#2 - Temmuz 24 2009, 00:37:50
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

bu adamla yatmak isteyen kızlarda mı varmış...
yok artık!
böww..
ouww adamım yoo meeenn
sen bence ikisini de yapma otur evinde o nalet olası kıçının üstünde...
bölesi benim hazzım açısından daha sağlıklı...

(kimse karşı çıkmasın boşuna(!) şahsi görüşümdür.)
#3 - Temmuz 24 2009, 01:04:56
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Sahne performansı çok iyidir Ceza'nın. Yatakta o denli başarılımıdır bilinmez ama daha çok haz duyuyor belliki.
#4 - Temmuz 24 2009, 01:39:31

Anneannen cezadan sıkılıyorsa yakında banci campingdende(okunuşu) sıkılır söyle teyzeme. gerçi sagocular için normaldir bu durum.
#5 - Temmuz 24 2009, 02:15:06

Biliyorum farkındayım dostum.Zaten anneannen banci campingte yapmaz emin ol.
#6 - Temmuz 24 2009, 02:23:41

sormuşlar mı sex sadece giriş çıkışlardan mı ibaret diye bu adama?
#7 - Temmuz 24 2009, 03:36:53
  :ask düş #

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.