Alternatifim Cafe

Araştırmalar Gezegenlerin Hayvanlar Üzerinde Etkili Olduğunu Gösterdi.

Discussion started on Astroloji

Anti-tiKKy

Geleneksel Astrolojik kavramlar ile köpek yavruları arasındaki ilişki incelendi.

Ödüllü Fransız araştırmacı Suzel Fuzeau-Braesch, yazdığı Astrology Off The Beaten Track -- A Scientific Study of Planets and Personality’de, insan ve hayvanların (özellikle de kopek yavrularının ve klonlanmış ineklerin) davranışlarının, doğum haritalarındaki gezegen yerleşimlerinden etkilendiği yönünde sağlam kanıtlar sundu.

Centre National de Recherche Scientifique üyesi ve Research for the National Center for Scientific Research onursal başkanı olan, Gaveau de Kerville’in de aralarına dahil olduğu birçok akademik ödül alan Dr. Fuzeau-Bersch, 25 yıl boyunca Paris Üniversitesi’nde yürüttüğü araştırmalarda hayvanların yaşam biçimlerini, pigmentasyonlaını, beyin biyokimyalarını ve skeptiklerin itirazlarına rağmen Astrolojik tabir edilen etkilere ne kadar açık olduklarını inceledi.

Kendisi de ilk başta Astroloji’ye şüpheyle yaklaşmış olmasına rağmen, 1970’de Londra’da aldığı bir horoskop hazırlama hizmetinin yakın tanıdıklarını ne kadar isabetli tanımladığını gördükten sonra, Astrolojik yöntemlerin geçerliliğini bilim yoluyla kanıtlayıp kanıtlamayamayacğını da teste tabi tutumak istedi.

1992’de Researches Astrologiques Methodes Scientifiques’i (RAMS) kuran Fuzeau-Bersch, meslektaşları ile bulgularını karşılaştırmaya ve bir Astrolojik araştırma dergisi yayınlamaya başladı.

Astrolojik etkilerin hayvanlar üzerindeki etkilerini incelerken köpek üreticilerinin de desteğini alan Fuzeau-Bersch’in araştırması, 12 tane köpek üreticisinin sağladığı 15 farklı cins köpek üzerine yürütüldü ve 2 ile 8 arasında değişen sayılarla doğum yapan 100 köpeğin yavruları incelendi. 30 klonlanmış inek üzerinde de inceleme yapan Fuzeau-Bersch, hayvan davranışları ile horoskopların iddia ettiği arasındaki paralelliğin çok belirgin olduğunu ve tesadüf olarak tanımlanamayacağını söylüyor.
#1 - Temmuz 13 2009, 13:45:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.