Alternatifim Cafe

Simsçiler Buraya

Discussion started on Oyun Genel

The Sims 3 World Adventures, simlerinizi 3 farklı kültür ile tanıştırabileceğiniz, gizli hazineler peşinde koşturabileceğiniz, yeni karakteristik, kişilik özellikleri, egzotik mekanlar içerecek.

* 3 Tematik Bölge : Çin, Mısır, Fransa

* Bu bölgelere has yapılar, sim'ler, eşyalar.

* Fotoğrafçılık benzeri yeni yetenekler.

* Hediye 1000 Store Sim-Point'i ve yeni online özellikler.

* Bu oyun ile Sims daha çok RPG tarzı macera oyunlarına yaklaşıyor. Atıldığınız maceraya göre belli olayların içinde kalıyorsunuz.

* Sim'ler gittikleri yerde seyahat vizelerinin izin verdiği kadar kalabiliyor. İlk vizeleriniz birkaç gün kalmaya izin verirken son seviyelerde bu birkaç haftaya varabiliyor.

* Vize seviyenize göre kaldığınız yer değişiyor. Mesela Mısır'da ilk seviye vize ile bir kampta çadırda kalırken, son seviyede orada bir yazlık ev almanıza da izin veriliyor.

* Kaldığınız kampta belli görevleri öğrenip oralarda kalabiliyorsunuz. Maceraları tamamladıkça vize seviyeniz ve atılabileceğiniz görevler artıyor.

* Maceralarda belli küçük bilmeceler ile karşılaşıyorsunuz. Mesela ateşle etrafınız sarılınca, içinden geçmek için önce suya girmeyi akıl etmeniz gerekiyor.

* Gizli kapılar, kazılarak ele geçirilecek eşyalar ve anahtarlar var. Belli parçaları birleştirip bir bütün olarak evinize götürebiliyorsunuz.

* Gizli kapılar, tetikleyici bazı şeylerle harekete geçecek. Trigger denen bu tetikleyiciler, Build Mode'a evinize konabilecek. Yani sizde bulmacalı bilmeceli evler yaratabileceksiniz.

* Yeni bodrum yapma aracı ile bodrum yapmak çok daha kolay olacak.

* Fransa'da farklı üzümler toplayıp, ezerek nektar (şarap) yapabilecek.

* Çin'de dövüş sanatlarını öğrenebileceksiniz.

* Yabancı yerlerde yaşamak mümkün değil ancak oradan yabancı simler ile evlenebilir, yanınızda getirebilirsiniz.

* Ayrıca Sunset ve Riverview'de de yabancı turistler de dolaşacak.

* Bir klasik olan eklentilerle gelen yaratıklar, Sims 3 ile de devam ediyor.. Her bölgenin bir yaratığı olacağı tahmin ediliyor. Şu ana kadar sadece, Mısır'da mumyalar olduğu ve mumya olunabileceği açıklandı..

* Mumya sizi yakaladığında saldırabilir, eğer dövüş sanatlarında usta değilseniz, yenip lanetleyebilir, lanetten kurtulmak için bir ayin yapmanız gerekebilir. Hatta siz de mumya olabilirsiniz..

* Mumya olan simler yavaş hareket ediyor, tuvalete gitmiyor, uyumuyor, daha uzun yaşıyor. Özel mumya hareketlerine sahip oluyor. Mumya olarak ölürse hayaleti de mumya oluyor.
#101 - Ocak 13 2010, 17:21:29
Ne Kadar Bilirsen Bil;
Söylediklerin Karşındakinin Anlayabildiği Kadardır...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.