Alternatifim Cafe

Sana Göre Günün Sözü

Discussion started on Kişisel

Ama arkadaşlar iyidir.
#451 - Mart 10 2011, 19:07:03
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

Çirkin kız + Yakışıklı erkek; Erkek kör.
Çirkin erkek + güzel kız; Erkek zengin.
Çirkin kız + Çirkin erkek; aha da gerçek aşk. ♥

:P
#452 - Nisan 12 2011, 18:04:43

ve bir ülkenin daha sonuna geldik..
#453 - Haziran 13 2011, 03:22:26
'

Göte giren şemsiye açılmaz açılsada kapanmaz :Ç
#454 - Kasım 13 2011, 03:29:31
''denize düşmüşüm,yılan da ben olmuşum.
kurtuluş iksirlerini yanlış kazana dökmüşüm.
sen bişey yapmamışsın ki elmayı parlatıp,
ben ısırmışım yine ben,yine ben ölmüşüm..''

İnsanlar değişmez, sadece giderek daha fazla kendilerine benzerler.
#455 - Mart 26 2012, 21:46:00

"Çok garip değil mi?: -Belirli şartlar altında- 4 eşe kadar ruhsat veren İslam dinini beğenmeyenlerin %90'ı hayatlarında 4'den fazla kişiyle beraber oluyor..."

Günün sözü değil, kapağı niteliğinde şahsımca..
#456 - Mart 28 2012, 03:41:51
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

"Çok garip değil mi?: -Belirli şartlar altında- 4 eşe kadar ruhsat veren İslam dinini beğenmeyenlerin %90'ı hayatlarında 4'den fazla kişiyle beraber oluyor..."

Hım kelime oyunları yine : )
Aynı anda 4 den fazla kişiyle mi beraber oluyorlar?
Ama bu ülkede evliliğin düzenli cinsel hayat için yapıldığı gerçeğine ben de katılıyorum.
#457 - Mart 28 2012, 11:35:32
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

4 kişiyle belirli şartlarda evlenme ruhsatı var. Ve 4 kişiyle evlenince yatak odasında grup yapmıyorsun. : )
Her birine ayrı oda hatta ayrı ev, her biriyle eşit şekilde görüşme vs. vs. ülkemizde bu eşitliği sağlayabilecek kimse olmadığını düşünerek bu ruhsatın uygulanmasını da uygun görmüyorum zaten. : )

İnsanlar zannediyor ki erkek 4 kadınla evlenip kendi gönlünü hoş tutuyor. Tam tersine burada kadınlar daha üstün konumdadır ama bu ince çizgiyi herkes göremez.. Yanlış uygulayanlara bakarak Allah'ın kanunlarını eleştiremez hiç kimse.. : )
#458 - Mart 28 2012, 15:58:03
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

4 evlilik kanun değil, islamiyete göre maksimum evlilik sayısının izini.
4 kişiyle aynı anda beraber olmaktan kastım grup değildi. Kafan nelere çalışıyor senin ya?
Aynı anda 4 kişiye duygusal birşeyler hissetmekten bahsediyorum ben.
İslamiyete göre kıskanç olmamakta kötü bir şey diye duymuştum. Hatta kıskanç olmayan domuz eti yemiştir muhabbeti vardı.
Şimdi bu 4 hatundan bir birini kıskanmayacak mı?
Bana kuma olayını savunupta kadının üstün olduğunu söyleme lütfen.
Bahsettiğin ince çizgiye gelince, sen görebildiğin için mükemmelsin. Umarım tatmim etmiştir seni.
#459 - Mart 28 2012, 21:05:07
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Çok güzel çarpıtıyorsun aferin. : )

Bu mesajda beraber olmaktan kasıt cinsel ilişkiye girmek.. Ben farklı anlamıyorum, sen farklı yere çekiyorsun.. : ) Sen bunun üzerine bana "Aynı anda 4 den fazla kişiyle mi beraber oluyorlar?" dersen ben de sana grup yapmıyorlar derim. ; )

4 kişiyle evlenmek kanun demedim. 4 kişiye kadar ruhsat olması kanun dedim.
Domuz eti yemediysen kıskanç olup olmamak sana kalmış.. İnsanın yaratılışında kıskançlık duygusu yoksa insan bundan sorumlu değildir..
Ayrıca zaten belirtildiği gibi "BELİRLİ ŞARTLAR ALTINDA" bu evlilikler gerçekleşiyor. Kadın istemezse erkek yine evlenemez. Bu durumda ortada kıskanılacak bir durum da olmaz. Erkek de eş seçerken bunu düşünüyorsa ona göre eş seçer.. Eğer kadının İslamiyet'ten, bu ruhsattan haberi varsa ve şartlara göre bu durum uygunsa buna müsade edecek inanca sahiptir.. Ortada kıskanılacak bir durum yok sonuçta herkes eşit.. Kaprisleri olmayan kadınlardan bahsediyorum. Herkesin yaratılışı farklıdır tabii..
İslam dininde boşanmak kadar kötü bir şey yoktur. Evlenmek kadar da güzel bir şey yoktur. Kadın eğer erkeğine yetemiyorsa, onu mutlu edemiyorsa 2. bir eşe razı olmalıdır. Aksi halde ya boşanacaklar ya da erkeğin gözü dışarı kayacak ve erkek harama gidecektir. Bunların ikisi de dinimizde kötüdür. Ama kadın illa ki boşanmak istiyorum kabul etmem derse boşanabilir. Yine burada seçim erkeğe değil kadına düşer. Erkek kafasına estiği gibi karısının üzerine kuma getiremez. Getirenler var, onların da hesabı öteki tarafta.. : )

Ayrıca eğer o kadar kıskanç olsaydı kadınlar, yılda 5 sevgili değiştiren erkeklerle sevgili olmazlardı günümüzde.. ; )

İSLAM dini MANTIK dinidir. Eğer mantığınıza yatmayan bir şey varsa yanlış biliyorsunuz demektir ya da nefsinize ve şeytana esir düşmüşsünüz demektir.. 

Edit: ek..
#460 - Mart 28 2012, 22:21:42
« Son Düzenleme: Mart 29 2012, 13:45:37 Gönderen: etc. »

Aslında buna da verecek cevabım var ama seninle tartışmak istemiyorum ben. Daha doğrusu senden nefret etmek istemiyorum.
#461 - Mart 29 2012, 19:07:46

J.D. Salinger

Dümeni bozuk bir vapurun ağırlığına benziyor ağırlığım. Vapur dalgalara söyle diyor: "Kendimi taşıyamayacak kadar ağırım, ama sizler için tüy gibi sayılırım."
#462 - Mart 29 2012, 19:53:11

Ben az söverim, sen çok anla.
#463 - Mart 30 2012, 02:18:24
'

Eğer Kuran, Allah'ın varlığını ispatlıyorsa; çizgi romanlar da Supermen'in varlığını ispatlıyor.
#464 - Mart 30 2012, 23:49:13

Tanrı bile yarattığına pişman.
#465 - Nisan 01 2012, 00:18:45

J.D. Salinger

qidhéN qitMiştir qittiği ghüN ßitMiştir.  :hih: 

Ay şapşal şey seni (: 
#466 - Nisan 01 2012, 10:51:06

yarınsız dünlerle nereye kadar?
#467 - Nisan 03 2012, 13:20:10
'

"Annelerinin sütünden emdiği sütü memelerinden emdiği sütü burunlarından getiriyoruz."
#468 - Nisan 03 2012, 22:33:44

Ak bir yaban güvercini gibiydin aşk, vişnelere bulaştın kirlendi beyazın.
#469 - Nisan 09 2012, 01:20:43
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Dönem ödevine başlama zahmetinde ne zaman buluncam acaba? (Liseliyim ablalarım, abilerim :/ )
#470 - Mayıs 01 2012, 22:12:05

Guzel bir gun olmek icin
#471 - Mayıs 04 2012, 10:06:57
Hani insan aglamak ister
gozlerinden yas gelmez
Hani gulmek ister yurekten gulmez
Hani birini bekler o hic gelmez
Iste o zaman olmek isrer de ecel gelmez....

Dünya sikime minare götüme.
#472 - Mayıs 12 2012, 20:25:26

Oha ne dedi. Yürü kız çabuk odana! Cezalısın.
#473 - Mayıs 13 2012, 16:14:59

J.D. Salinger

Aşk yeniden, 'bitti artık bu son' derken aşk yeniden.
#474 - Haziran 02 2012, 19:11:18
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Sen Doğru Olanı Yaptın, Yalan Söyleyerek....
#475 - Haziran 07 2012, 14:51:13
Hüzün ve Kaderin Pençesinde Bir Dev Nam'ı Değersiz
                                                            Gece-Gündüz Ömürden Yontar Dünya Dönmez Yarensiz ...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.