Alternatifim Cafe

Başarmak istiyorsanız hedefiniz olsun

Discussion started on Eğitim

Kişisel gelişim uzmanı Abdurrahman Başaran, ÖSS'ye girecek öğrencilere hedeflerini iyi belirlemelerini tavsiye etti.
Uludağ Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Bursa Büyükşehir Belediye Yerel Gündem 21 iş birliğiyle Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Sınav Öncesi Teknikler ve Taktikler" konulu seminerde öğrencilere ÖSS'de başarıya ulaşmanın yolları anlatıldı. Büyük ilgi gören seminerde öğrencilere başarıya ulaşmanın ip uçlarını veren Kişisel Gelişim Uzmanı Abdurrahman Başaran, "Hedefsizlik belirsizliği, belirsizlik ise ümitsizliği doğurur." dedi. Daha önce başarıya ulaşan kişilerin deneyimlerinden yola çıkarak öğrencilerde tavsiyelerde bulunan Başaran, başarı için en önemli unsurun hedefin belirlenmesi olduğunu söyledi. Başaran, dünyaca ünlü Yale Üniversitesi'nde başarıyla ilgili yapılan bir çalışmaya değinerek, "Üniversiteden mezun olacak öğrencilere mezun olduktan sonra hedeflerinin ne olduğunu soruyorlar. Öğrencilerin yalnızca yüzde 3'ü yazılı olarak hedeflerini belirtiyor. Aradan 20 yıl geçiyor. Kayıtlar incelenerek öğrencilere yeniden ulaşılıyor. Yüzde 3'lük bölümde yer alan öğrencilerin yüzde 97'sinin başarıya ulaştığı görülüyor" dedi.
Başaran, bir sonraki aşamada öğrencilerden hedeflerine kilitlenmelerini istedi. Herkesin eşit zeka ve potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Başaran, hayal kurup bol bol kitap okuyan insanların beyinlerini kullanma gücünü artırabileceğini söyledi.
#1 - Mayıs 17 2009, 20:11:36
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.