Alternatifim Cafe

Duygusal İlişki, Dershaneden Attırıyor

Discussion started on Konu Dışı

Sea Deniz

Ankara'da özel bir dershane öğrenci kaydı sırasında velilere imzalattırılan sözleşme ile öğrenciler arası duygusal ilişkiyi atılma sebebi sayıyor. 42 öğrenci bu nedenle dershaneden atılmış.

Dershanelerinde eğitimin hedeflendiğini ve öğretiminde kişisel menfaatlerin ön plana çıkarılmasına her zaman karşı olduklarını savunan Pİ Eğitim ve Öğretim Kurumları kurucu başkanı Aziz Erdoğan, dershaneye kayıt için gelen ailelere eğitim disiplini gerektiren sözleşmeyi imzalattıklarını belirterek,şunları söyledi.

“ Dershanede ki öğrencilerimiz arasında duygusal ilişki kaydının silinme sebebidir. Ayrıca eğitimini çeşitli nedenlerle savsaklayan öğrencilerimizin de kayıtlarını derhal silmekteyiz. Aileler çocuklarını teslim ederken, onlara en iyi eğitimi vermede güvenerek bize teslim etmektedir. Para alıyoruz diye bu güven duygusunu istismar edemeyiz. Bu duygular göz önüne alınarak 42 öğrencimizin çeşitli dershanelerden kaydını sildik.”

doğru bi davranış mı bu  :alala  :alala  :alala  :alala
#1 - Mayıs 06 2006, 07:31:40

FaLLen_angeL^

Yeni!
Red.
#2 - Mayıs 06 2006, 08:14:27
« Son Düzenleme: Mayıs 07 2009, 22:15:20 Gönderen: Positive »

Katılıyorum positive ayrı sınıfllara yerleştirsinler kızları erkekleri ya ne karışırlar ki duygulara gemmi vurulur eğitim bakanının başka işi yok duygularla uğraşıyor soru çözümlerini biraz daha geliştirme yolları arıyacağını duygusallık istemiyorum ayağıı yapıyor şaka gibi ya  :ban muhaha
#3 - Mayıs 06 2006, 08:46:48
İmzanız Kural Dışı

ya al işte ne saçmalıyosunuz siz yaa hele bir dersaneni bitir üniversiteyi kazan ondan sonrane b*k yersen ye onlar sizin kötülüğünüzü mü istiyor hey allam sizinde istediğiniz sadece ERKEK o pis işler..

ya ne alaka bence ne kadar yasak konulursa okadar cazip gelir bişey insana ve elin eğitim bakanlığı benm duygusal benliğime karışamaz sence duygulara gem vuruluyomu tamam gelecek önemli ama o zor günlerde öğrenciler daha duygusal olmuyormu o zaman duygularını paylaşcak birilerini aramıyormu yanında şunu öğretsinler aileler duygular olcak tabi canım oğlum kızım ama yerinde zamanında önce ders gelecğein sonra duygular duygularına kapılıp geleceğini unutma desn ama kimseyi sevmemelisin yasak bu dememeli düşüncelere yasak konulduğu gibi artık duygularada yasak konuluyor vay be başımızdaki insanların başka sorunları yok böyle işlerle uğraşsın süperler devam etsinler  :hii?

erkek pis işler diosun abisi pis işlerden kastin neki erkek duygular deyince aklına ilk ne geliyorki hoşlanma bişiler hissetme bunlar pis şeylermi nedir yani  :icon
#4 - Mayıs 06 2006, 09:07:15
İmzanız Kural Dışı

tamam yok bişey çatlak özür  :kisss zaten bu son yazılarımdan..

off özür dileme abisi ya fikir tartışmasında özür dilenmeski yannış bişi yapılmadıki hem ne sonu annamadm bir sorunmu var  :alala
#5 - Mayıs 06 2006, 09:14:02
İmzanız Kural Dışı

Naughty Girl

SAçmaLık :ban
oLdu oLck bi de haRemLik seLamLık yaptıRsınLaR :kop

walla bizim burda(mersin'de) ışık dershaneleri var..orda kızlarla erkeklerin sınıfları ayrı,,kantinleri ayrı..hatta kızlara bayan öğretmenler,,erkeklerede erkek öğretmenler girio...  :icon yorumu size bırakıyorum..
#6 - Mayıs 06 2006, 10:12:33

walla bizim burda(mersin'de) ışık dershaneleri var..orda kızlarla erkeklerin sınıfları ayrı,,kantinleri ayrı..hatta kızlara bayan öğretmenler,,erkeklerede erkek öğretmenler girio...  :icon yorumu size bırakıyorum..

benim yorumum ortada canım ozaman yolcu arabalarınıda haremlik selamlık yapsınlar sonra çay bahçelerini sonra iş yerlerini olmadı evlerimisse kadar girsin başımısdakiler ve desinlerki evlerde kadınlar erkekler bir arada oturamaz onlar ne karışıyorki inanılmaz düşünceler bravo diyorum güzel işler yapıyorsunuz devlet adına bravo  :vur
#7 - Mayıs 06 2006, 10:15:26
İmzanız Kural Dışı

özel dersanelerin devletle ilgisi yokki özel adı üstünde.. (6)

çok bilmiş abisi  :nanik ben kızım snaa diyorum gelinim sen anla hesabına getirdim ilk örneğe hitaben yorum yapmış oldum ha özel dershane olayına gelince ozaman oda devletin suçu değilmi devletimiz nerdeyse yönetimide demokrasi değilde dine göre yöneticek ondan yüz buluyor insanlarımız saldım çayıra mevlam kayıra demokrasi yerine düşünceler engelleniyor suç haline geliyor baş örtü sorun oluyor tek problem oymuş gibi en büyük tartışma konusu oluyor ama bu durumda napıyorum ben susuyorum çünkü düşüncelerine saygı gösteriyorum abisi ama düşüncem bu benm değişmedi değişmicek bu ülke böyle değişmediği sürece  :ban
#8 - Mayıs 06 2006, 10:24:29
İmzanız Kural Dışı

sercs

ya  arkadaşlar her özel kurumun kendi belirlemiş tüzüğü kuramları kuralları vardır  şimdi bu kurumun oluşturduğu kurallarda MEB i bağlayan bi şi değil... he kaldıki bu  dersanenin yapmış oldu  şey öğrencilerle beraber kendi kurumlarında başarısını artırmakdır ya öss ye  felan hazırlanan arkadaşlar verdır  rehber öğretmenle görüşürsünüz genelde bellidir söyleyeceği arkadaşım kazanmak gibi bi gayen varsa bunun için engelleri aşman lazım ve en önemli engelde duygusal birlikteliktir  ya  söleyin bana  hanginizin rehber  hocası bunu sölememiştir nese senin işin üniversite ile ise adam gibi çalışacaksın elinden geleni yapacaksın he  olur yada  olmaz  ya sölemek istediğim tabi duygusal yakınlaşmalar kaçınılmaz ama  gem vurmak  gerek...
#9 - Mayıs 06 2006, 11:30:49

sercs

walla  senin seveceğiin aklımdan geçmişti ya...
#10 - Mayıs 06 2006, 11:43:07

bak sana katılmıyorum..
Dawn HAklı...
Dersaneye Okula Okumaya Gidiyorsun...
önce oku eline ekmeğini al 18 ini geç  yada üniyi kazan yaa kazanma liseni bitir...
ondan sonra istersen kızlarla yat kalk kimsenin umrunda değildir..
ama şahsen baba parasıyla annae parasıyla kız doyurmak anlamasız...
dersaneler zaten bu gün artislik yeri...
o yüsden protesto ediyorum...
#11 - Mayıs 06 2006, 12:10:35
İmza kural dışı.

sercs

bak sana katılmıyorum..
Dawn HAklı...
Dersaneye Okula Okumaya Gidiyorsun...
önce oku eline ekmeğini al 18 ini geç  yada üniyi kazan yaa kazanma liseni bitir...
ama şahsen baba parasıyla annae parasıyla kız doyurmak anlamasız...
dersaneler zaten bu gün artislik yeri...
o yüsden protesto ediyorum...

yanlız minik bi hatırlatma positive de kız   :muhah
#12 - Mayıs 06 2006, 12:15:58

sercs

genellemeler yapmışsın yaa

''önce oku eline ekmeğini al 18 ini geç  yada üniyi kazan yaa kazanma liseni bitir...
ama şahsen baba parasıyla annae parasıyla kız doyurmak anlamasız...''
#14 - Mayıs 06 2006, 12:19:44

Adı üstünde genelleme =))
anlattıklarımı kendine cevirebilecek yaşa ve zekaya sahip ;)
#15 - Mayıs 06 2006, 12:21:55
İmza kural dışı.

bence çok saçma öğrencilere böyle bi şeyi yasaklamak onları daha başarısız ve mutsuz yapar çok yanlış   :yanlis
#16 - Mayıs 06 2006, 12:29:30

Saçmalık...
#17 - Mayıs 06 2006, 12:33:17

_duygu_

çekimser kaldım  :alala
#18 - Mayıs 06 2006, 12:36:14

bnde dersaneye giden bi kızım yani ama böle bişiyi ilk defa duyuyorm ve bana saçmalık gibi geldi çünkü anlamsız bişi bu yani kimse karışamaski çocuklar belki birbirini sewmişlerdir.bu olağan bişiy ve kimse bunu engelleyemes bnce .tabiiki her dersanede bi disiplin oucek ama bu kdrı da fasla yane katılmıyorm ve :ban diyorum
#19 - Mayıs 06 2006, 12:41:35
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

bence çok saçma ve yanlış bu yaptıkları hem öğrencilerin motivasyonunu azaltır hem de onları mutsuz eder    :yanlis
#20 - Mayıs 06 2006, 12:49:14

Niye AŞk Yaşamayamı gidiyor dersaneye
derslerini aksatacak cocuk taammmı
kazanamayacak ös yi yada lgs yi
soınradiecek bu dersane kötü anne babasına
annae babasıda dersanye lanet yağdıracak bu normalmi sizce?
orası aralı eğitim isteyen gider
#21 - Mayıs 06 2006, 12:50:53
İmza kural dışı.

FaLLen_angeL^

Yeni!
Redification.
#22 - Mayıs 06 2006, 13:08:49
« Son Düzenleme: Mayıs 07 2009, 22:11:52 Gönderen: Positive »

eğitimciler biraz haklı belki ama sözleşmeye geçicek kadar büyütülmemeli aşk yada hoşlanma önlenebilcek bişi deil sonuçta... buna tamamen karşıyım ama bnm şimdiki dersanemdede böle bişi war tamamn haremlik selamlık hale geldi...bütün çalışmalar kız- erkek ayrı yapılıo üstelik tek başına sadece arkadaşın bile olsa karşı cinsle konuşamıyosun.....direk sana farklı bi gözle bakıyolar...  :hih
#23 - Mayıs 08 2006, 20:48:41
the truth burns deep inside and  will never  die.....

Thanks for acting like you cared ...
And making me feel like I was the only one ...
It's nice to know we had it all ... Thanks for watching as I fall ... And letting me know we were done (.)

Ya bence doğru oraya sen ders öğrenmeye gittiğin için senin o tür işlerle alakan olmamalı hiç değilse dersane içinde olmamalı....Bence haklılr....
#24 - Mayıs 08 2006, 22:21:25
İçimde ikinci bir insan gibidir ; Seni sevmek saadeti...

evet belki dersaneye ders için gidilio bu doğru.ama kimsenin düşüncesine kalbine kimse zincir vurumaz kşi bunu kendi bile yapamaz!aşk,duygular kişinin siparişiyle gelmio sonuçta bu durum normal karşılanmalı ve abartılmamalı.bi öğrencinin dersleri iyiyse,elinden gelen tüm çabayı gösteriosa öğrenci aşık olmuşmuş kime ne ki?dersaneler insanları kısıtlamaya çalışarak ne yapmaya çalışıolar?onların tek amacı tiaret başarılı öğrencilerle reklam yapmak başarısızlarında paralarıyla geçinmek.sanıomusunuz ki dersaneler biz kazanınca bizim için seviniolar?bugün dersaneler öğrencilerin tüm sosyal aktivitelerine engel oluolar sayelerinde öğrenciler ot gibi yetişio!hanginiz bozuk eğitim sistemimiz yüzünden çocukluğunu doyasıya yaşadı???ŞUNU KABUL EDELİM EĞİTİM SİSTEMİMİZ VE ANLAYIŞIMIZ YANLIŞ Bİ ÖĞRENİNCİNİN HAYATI 120 DK SA BUNUN NERESİ NORMAL??? :vur :vur :vur :ban
#25 - Mayıs 08 2006, 22:36:51
<< Ankaralılar TIKLAYIN >>

ya al işte ne saçmalıyosunuz siz yaa hele bir dersaneni bitir üniversiteyi kazan ondan sonrane b*k yersen ye onlar sizin kötülüğünüzü mü istiyor hey allam sizinde istediğiniz sadece ERKEK o pis işler..

ya ne alaka bence ne kadar yasak konulursa okadar cazip gelir bişey insana ve elin eğitim bakanlığı benm duygusal benliğime karışamaz sence duygulara gem vuruluyomu tamam gelecek önemli ama o zor günlerde öğrenciler daha duygusal olmuyormu o zaman duygularını paylaşcak birilerini aramıyormu yanında şunu öğretsinler aileler duygular olcak tabi canım oğlum kızım ama yerinde zamanında önce ders gelecğein sonra duygular duygularına kapılıp geleceğini unutma desn ama kimseyi sevmemelisin yasak bu dememeli düşüncelere yasak konulduğu gibi artık duygularada yasak konuluyor vay be başımızdaki insanların başka sorunları yok böyle işlerle uğraşsın süperler devam etsinler  :hii?

erkek pis işler diosun abisi pis işlerden kastin neki erkek duygular deyince aklına ilk ne geliyorki hoşlanma bişiler hissetme bunlar pis şeylermi nedir yani  :icon
çok  doğru yazmışsın buket katılıyorum sana
#26 - Mayıs 09 2006, 15:46:55
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

belki derslerini etkiler ama bunu atma derecesine getirmek hata hemde sözleşmeye geçirmişler ben evlenme sözleşmelerine benzettim biraz bunu :muhah
#27 - Mayıs 09 2006, 16:35:40

ya böyle olaylar oluyo mesela bizim okuldann biri sırf bu yüzden atıldı bu kadar saçma bi sebep iştee  .@
#28 - Mayıs 10 2006, 17:40:44

bence çok saçma ve yanlış bu yaptıkları hem öğrencilerin motivasyonunu azaltır hem de onları mutsuz eder    :yanlis

kesinlkle katılıorum hayalperest ;)her hafta sonu kız yüzü görmkten bıktım :ban erkek yyüzü gördümüz mü var :Ç en üsteyiz erkek cıkması yasak fln  :öff nerden gidip yasıldıysam egitimi iyi die işte...iyiki psikocu erkek  (6) :kop
#29 - Mayıs 11 2006, 22:10:25
İmzanız kural dışı

ya ben böle kurum ve kuruluşlara diyecek tek söz buluyorum:allah belanızı versin artık ne deyim ya..saçmalıklarla uğrasıolar artık dersaneler... :vur
#30 - Mayıs 14 2006, 20:08:52
<< Ankaralılar TIKLAYIN >>

aslında adamlar haklı ama bunu bole kurumsallaştırıp da imzaya dokmeleri saçma... ve arkadaşlar eskiden dersaneye gidiyorken en tiki ciks 90 60 90 hatunlarla çıkan cogu arkadaş şu an sınavlara bi daha hazırlanıorlar ve kız gelip te seni seviorum dese bile karşılık vermiolar....  anlamanız biraz güç ama yine de bu yüzden dersaneden atılmak saçma... demokrasi die bişi var dimi?  :kop
#31 - Mayıs 15 2006, 03:47:21
***. eskiden imzamı varmış...

duygusal ilişkide böyle olursa ...
#32 - Mayıs 20 2006, 23:42:23
<<Nedir??<<
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<
<<Nedir??<<

deliii bu kızlar diyecem ama bende 7 rekeği idare ediyom yakında benide okuldan atarlar ama bence de saçmalık katılıyorum arkadaşım sana
#33 - Mayıs 21 2006, 08:57:02
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

hadi canım ne alaka yaaaa.....:D    :muhah   :muhah
#34 - Mayıs 21 2006, 09:08:50
GüZeLi GöRDüN Mü KaLBiNi ÇaLmALı

SeBeBi YoKtuR   ANaM

CaNıNI SıKtImı HaTuN u SaLMaLı  SeBeBi YokTuR  AnAm

zaten tilt oluorum dershnelere bide bööle dandk sebplerden ötürü cahlce davranmaları dha da sinr bozucu bide eğtmci aydn insnlar olacklar insanlar özgrdür hiç bir şeyi zorla kısıtlayamzsnz !!!
konya da da benzer bir olay olup bahçede el ele oturan gençler okul yöntimnce uyarmştı allh bilt bide ceza faln da vermişleridr!!!!  :ban
#35 - Temmuz 07 2006, 14:38:49
yürü yüreğim gidelim buralardan aşk bizimle değil sana buralarda bişey olsa kimsenin umurunda değil anıları acıları bir araya topla yak tüm külleri bize de hayat güler nasıl olsa hiç umurumda değil..!
>>bana doğudan gelen bir yabancı olduğunu ve birini aradığını söylersen sana batıdan geldiğimi ve aradığının ben olduğumu söylerim!

ÇOKK SAÇMAAA
#36 - Temmuz 07 2006, 15:19:46
тαη-ѕυ¢υк       dnce2        therockula

Lay Lay Lomm.    :ask :ask :ask

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.