Alternatifim Cafe

Uludağ Üniversitesi Senatosu'ndan bildiri

Discussion started on Üniversiteler

Bursa (AA)- Uludağ Üniversitesi (UÜ) Senatosu tarafından yapılan açıklamada, ''Son günlerde üniversite rektörlerimizin gözaltına alınmalarından büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz'' denildi.

UÜ Senatosu'nca yayımlanan bildiride, senatonun bugün toplanarak, ülke gündemini ağırlıklı olarak meşgul eden bir yargılama süreciyle ilgili bildiriyi yayınlamayı uygun gördüğü belirtildi. Bildiride, üniversitelerin Anayasal sınırlar içindeki özerkliğinin, ülkenin sorunları ile ilgili görüşlerini ortaya koymalarının en önemli güvencesini oluşturduğu belirtildi. Bildiride, şu ifadelere yer verdi:

''Senatomuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik ve laik ilkelerinin korunması ve kollanması hususunun tüm bireylere düşen bir görev olduğunu düşünmektedir. Hatta, ortaya çıkan sorunlarla ilgili üniversitelerin, Atatürk ilke ve devrimleri ekseninde taraf olması bir gereklilik olarak değerlendirilmektedir. Son günlerde üniversite rektörlerimizin gözaltına alınmalarından büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Tüm rektörlerimizin en kısa zamanda görevlerine döneceğini ümit ediyor, yüce Türk yargısının hukuk devleti olmanın gereklerini eksiksiz ve titizlikle yerine getireceğine inanıyoruz.''
#1 - Nisan 16 2009, 19:06:52
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.