Alternatifim Cafe

En savurgan ünlüler…

Discussion started on Müzik Genel

O kadar çok para kazandılar ki, ne yapacaklarını şaşırdılar!

Bir uçak biletine ne kadar para verirsiniz ya da saçlarınızı kestirmeye? Aklınızdan geçen rakamları tahmin edebiliyoruz. Bakalım siz ünlülerin harcamalarını tahmin edebilmiş misiniz?

İşte müzik dünyasının akla gelmedik harcamaları…

Şarkıcı: Justin Timberlake
Miktar: 1.700.000 dolar

Yılbaşı kalabalığına kalmak istemeyen Justin, 2003 hediyelerini almak için gece yarısı Londra'da Harrods mağazasını açtırmış ve 80 arkadaşı için hediyeler almış. Cameron Diaz'a aldığı hediye, uzaktan kumandalı bir araba ve mücevhermiş.

Şarkıcı: Britney Spears
Miktar: 3.000 dolar

Kaküllerinizi herhangi bir makasla kesebilirsiniz ama ünlü bir şarkıcıysanız kaküllerinizi özel siparişle Japonya'dan gelen el imalatı makaslar kesmelidir.

Şarkıcı: Jessica Simpson
Miktar: 1.400 dolar

Jessica, sıradan bir dükkandan alınan çarşafta yatacak değil ya çarşafı da Mısır'dan gelen özel pamuk çarşaflar olmalı. İlk yıkamada bozulmaları üzerine ise Jess'in o dönemdeki kocası Nick Lachey, "Çamaşır makinesi bile çarşafa bu kadar para verilmesine dayanamadı" demişti.

Şarkıcı: Russell Simmons
Miktar: 2.000.000 dolar

Def Jam / Phat Farm'ın kurucusu, hiphop'u Amerika'da bugün olduğu yere getiren adam Russell Simmons'a projeksiyon makinesi ve iki sıra koltuklu bir kişisel sinema salonu değil, bilet gişesi ve büfesi olan bir komple bir sinema yakışır.

Şarkıcı: Will Smith
Miktar: 2.500 dolar / aylık

Will Smith'in dört rottweiler köpeği var. Ünlü şarkıcılar kadar onların köpeklerinin de hayatları zor olmalı. Çünkü Will, Hollywood'un köpek Freud'u, yani bir köpek psikoterapisti Cesar Millan'a köpeklerinin ruh sağlığı için ayda 2.500 dolar ödüyor. Muhtemelen bütün rahatsızlıkları, kuçuların "Bad Boys 2"yi izlemesi ile başladı.

Şarkıcı: Jay-Z
Miktar: 360.000 dolar

Jay-Z'nin Mercedes Maybach'ında elektronik olarak şeffaflaşan bir tavan, masaj yapan koltuklar, 21 hoparlörlü bir müzik sistemi, tavana monte edilmiş 26 inçlik bir ekran var. Bagaj ise iptal edilmiş ve zayıflaması için başının etini yiyen Beyonce'nin aklına uyulup taze meyvelerin saklanması için buzdolabı haline getirilmiş.

Şarkıcı: Usher
Miktar: 26.000 dolar

Bir ayakkabıyı çok sevip çok parası olan biri, yedek olsun diye bir tane daha alabilir değil mi? Usher, bir giydiği ayakkabıyı bir daha giymiyormuş. Bu yüzden bir yıl boyunca her gün gıcır gıcır ayakkabı giymeyi garanti etmek için sevdiği spor ayakkabı modelinden tam 365 tane almış.

Şarkıcı: Tommy Lee
Miktar: 40.000 dolar

Mötley Crüe davulcusu Tommy Lee, çuval dolusu para sayıp bir Starbucks açtırmış. Sakin bir yatırım gibi görünen bu planın tek kusuru, dükkanın sadece bir müşterisi olması. Çünkü bu dükkan, kahveyi çok seven eski karısı Pamela Anderson için bir hediyeymiş.

Şarkıcı: Jay Kay
Miktar: 306.000 dolar

Jay Kay ya da daha tanınan adıyla Jamiroquai, sadece 150 tane yapılan özel Lamborghini Diablo SE30'u, 'Cosmic Girl' şarkısının videosunda kullanmak için almış. Fiyata, Amerika'dan İngiltere'ye kargo parası da dahil. Video çekiminden kısa süre sonra bir kaza sonucu araba hurdaya çıkmış.

Şarkıcı: Mariah Carey
Miktar: 662.500 dolar

1999'da Marilyn Monroe'nun mal varlığının müzayede ile satılacağı açıklandığında listedeki üçüncü en pahalı eşya, beyaz bir piyanoymuş. Piyanoyu Mariah Carey almış ancak çalınmasını kesinlikle yasaklamış.

Şarkıcı: Bono
Miktar: 1.700 dolar

U2 solisti Bono, 2003'te Pavarotti ile birlikte çıkacağı hayır konserinden hemen önce favori şapkasını evde unuttuğunu fark etmiş. Şapka için, British Airways'in Londra – Bologna seferine birinci sınıf bir bilet alınmış ve şapka gerçekten de koltuğa konarak uçmuş.
#1 - Nisan 12 2009, 17:31:45
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.