Alternatifim Cafe

Dünyanın en hızlı grafik işlemcisi

Discussion started on Donanım

AMD, ATI Radeon HD 4890'ı piyasaya sürdü.AMD yaptığı bir açıklama ile dünyanın en güçlü grafik işlemcisine sahip ATI Radeon HD 4890 ekran kartını tanıttı. ATI Radeon HD 4000 serisinin son üyesi, 1,36 TeraFLOPS işlem gücüne, GDDR5 belleğe ve 1GHz'e yaklaşan grafik motoru frekansına sahip.

ATI Radeon HD 4890'ın tasarımı, en yeni DirectX 10.1 oyunlarında sınıfındaki en iyi oyun deneyimlerinden birini sunmasına olanak sağlıyor. Ayrıca AMD, ATI Radeon HD 4890'ın piyasaya sürülmesiyle “Dragon” masaüstü platform teknolojisini geliştirmeyi sürdürüyor ve OEM'lere, kanal ortaklarına ve bilgisayar toplama meraklılarına olağanüstü değer sunuyor.

ATI Radeon HD 4890 ekran kartı, Ubisoft'tan Tom Clancy's H.A.W.X., Electronic Arts'tan BattleForge ve SEGA'dan Stormrise, GSC Gameworld'den S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky gibi son DirectX 10.1 oyunlarını destekliyor. DirectX 10 oyun deneyimiyle karşılaştırıldığında, DirectX 10.1 oyunların daha yüksek performans ve daha iyi bir görsel deneyim sunduğu görülüyor.

ATI STREAM TEKNOLOJİSİ
ATI Stream teknolojisini bir dizi ATI Stream özellikli uygulamayla birleştiren ATI Radeon HD 4890 ekran kartı, standart ve HD filmlerin çeşitli tüketici elektroniği cihazlarında oynatılmak üzere farklı formatlara dönüştürülmesini de hızlandırabilir. Sayısal ortam oluşturma, oynatma ve paylaşma uygulamaları hazırlayan yenilikçi yazılım şirketi CyberLink, video düzenleme programı PowerDirector 7'yi, ATI Stream teknolojisinden yararlanacak şekilde yeniledi.

PowerDirector 7'nin yeni güncellemesi, ATI Stream teknolojisini kullanarak video dönüşümünü grafik işlemcisi ile hızlandırıyor ve sadece mikroişlemci kullanımına göre daha fazla performans ve işlevsellik sunuyor.

EKOSİSTEM DESTEĞİ
ATI Radeon HD 4890 ekran kartı, çeşitli kart tasarımı ve soğutma çözümleri sunan çok sayıda üretici tarafından destekleniyor. Ortaklar arasında ASUS, Club 3D, Diamond Multimedia, Force3D, GECUBE, GIGABYTE, HIS (Hightech Information Systems), Jetway, MSI, Palit Multimedia, PowerColor, SAPPHIRE Technology, VisionTek ve XFX sayılabilir.

HIZ AŞIRTMA TUTKUNLARINA YÖNELİK
ATI Radeon HD 4890 ekran kartı, hız aşırtma tutkunları için çok geniş bir performans ayarlama potansiyeli taşıyor. Makinelerinden daha çok performans elde etmek isteyenler, bir bilgisayarda dört adede kadar ATI Radeon HD 4890 ekran kartını, ATI CrossFireX teknolojisiyle bir araya getirebilirler.

AMD,HIZ AŞIRTMA TUTKUNLARINI İSTANBUL'DA AĞIRLAYACAK
AMD tarafından organize edilen hız aşırtma (overclock) yarışması Nisan ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Türkiye'nin her yerinden katılımcılara açık olan ödüllü yarışma 26 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşecek. Yarışmaya Akortek, ASUS, Logitech firmaları sağlayacakları ürünler ile destek veriyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler; ellerinde bulunan sistemlerle hızaşırtma alanında aldıkları önceki skorları belirterek, hardwarena.com üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvurular arasından seçilecek 5 kişi, yarışmaya katılabilecekler.
#1 - Nisan 04 2009, 14:52:05

Şunun güzelliğine bakın :| HD 4850 almak için çok çaba harcıyordum. Rota buna kaydı demek :Ç
#2 - Nisan 04 2009, 16:08:51


crysismi oynucan len :p
Yok hacı benim ekran kartı Crysis'te kasmıyor. Assassin's Creed için :b
#4 - Mayıs 11 2009, 19:51:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.