Alternatifim Cafe

LG'den Windows Mobile atağı

Discussion started on LG Mobile

Koreli mobil iletişim cihazları üreticisi LG, Microsoft ile anlaşarak ürün yelpazesini Windows Mobile işletim sistemli cihazlarla genişletmeyi hedefliyor. Anlaşma kapsamında, dünyanın en büyük üçüncü cep telefonu üreticisi LG Electronics, pazara 50 yeni Windows telefonu sunacak.Gelişmiş mobil iletişim ve eğlence cihazlarıyla büyük ilgi gören LG, Windows Mobile atağıyla hem ürün yelpazesini genişletmeyi hem de pazara sunduğu Windows Mobile işletim sistemli cihaz hacmini artırmayı hedefliyor. Şu an için duyurulanlar dahil üç adet Windows Mobile cihazı bulunan firma, 2009 yılında bu rakamı 10 kat artırmayı planlıyor. 2012 de ise 26 yeni model daha üretecek. Genel itibarıyla anlaşma, 50 yeni LG Windows Mobile cihazı ile sonuçlanacak.

“Windows’u kullanan yeni LG telefonları, dinamik bir şekilde büyüyen bu pazardaki heyecandan yararlanacaktır” diyen LG Electronics CEO’su Yong Nam sözlerini şöyle sürdürdü, “Windows platformu, internet ile PC’yi bağlayan, esnek ve tüketici dostu bir yazılım oluşturarak, telefonlarımıza, artan sayıda segmente ve pazara hitap etmelerini sağlayan zengin özellikler katmaktadır.”
“Windows telefonları, kişilerin, en çok ilgilendikleri servislere, bilgilere ve istedikleri kişilere bağlanabilmeleri için yaşamlarına yayılan dijital deneyimleri kullanmalarına imkân verir,” diyen Microsoft CEO’su Steve Ballmer ise şöyle devam etti, “Windows yazılımını LG’nin tasarım liderliği ile bütünleştirmek, insanların hayatlarını zenginleştirmeye yardımcı olan yeni deneyimler getirecektir.”

Anlaşma ayrıca her iki şirketin de AR&GE çalışmaları için ortak ekipler kurması ve donanım ile yazılım arasındaki sıkı bütünleşme üstüne kurulan, güçlü özelliklere sahip telefonlar yaratmaya odaklanmayı da içeriyor. Aynı zamanda söz konusu anlaşma, bu telefonların tüm dünyadaki pazarlarda çeşitli fiyatlardaki erişim alanlarını genişletmek amacıyla yürütülecek ortak pazarlama çabalarını da detaylandırıyor.   
Bu anlaşma, birleşik mobil cihaz işinde stratejik işbirliğini devreye sokan ve LG ile Microsoft tarafından 3 Kasım 2008 tarihinde imzalanan ön anlaşmayı takip ediyor. 

Windows Mobile 6.5

   

 

 
#1 - Nisan 03 2009, 23:09:00

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.