Alternatifim Cafe

ATEN CE700L/R

Discussion started on Ürün İncelemeleri

Bir KVM Switch'e bağlı 4 adet bilgisayarı uzaktan yönetebilmenizi sağlıyor.İnceleme;

Hayatımızı kolaylaştıran çözümleri bulunan ATEN, uzun yıllardır bu işin içerisinde olan bir firma. Test Merkezi-mize konuk ettiğimiz CE-700 ise özellikle güvenliğe önem veren kullanıcıların ilgisini çekecektir. Ürün basit olarak bir KVM Switch'e bağlı 4 adet bilgisayarı uzaktan yönetebilmenizi sağlıyor. Tek tuşla bu bilgisayarlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz ve biri bilgisayarın başında diğeri ise uzakta olmak üzere iki adet operatöre kadar yönetebiliyorsunuz.

Bunun için CE-700L'nin switch'e ve uzaktan erişim için CE-700R'nin ise CE-700L'ye bağlanması gerekiyor. Gene bu konsola USB üzerinden bağlayacağınız bir monitör ve klavye-fare ikilisi sayesinde bilgisayara ihtiyaç duymayacağınızı da belirtmeliyiz. Özellikle ağ yöneticilerinin işine yarayabilecek bu ürün gücünü ise bir adaptörden alıyor. 150 metrelik bir Cat 5 kablosu aracılığıyla yerinizden kalkmadan geniş bir alana hükmedebilmenizi sağlayan ürün 1280 x 1024 çözünürlüğe kadar görüntü aktarımını sağlıyor.

Windows 2000, XP, Vista ve ayrıca Linux işletim sistemlerini destekliyor. Ürün çalışırken ortalama 7W güç tüketiyor ve boyutları ise 13 x 10 x 3,5 cm ve bu sayede masanızda çok az yer kaplıyor.

Teknik Detaylar;

Tip:   KVM Extender
Uzatma mesafesi:   150m
Uyumluluk:   DVI 0.1
Video çöz. Desteği:   1280 x 1024 @60 Hz (PC)
Gerekli kablolar:   USB, RJ 45, Cat 5
Diğer:   USB kabloları pakette var

Sonuç: Ağ yöneticilerinin ilgisini çekebilecek olan bu ürün, PC'lere uzaktan erişmek ve güvenli bir şekilde yönetmek için üretilmiş.
#1 - Nisan 03 2009, 15:55:39
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.