Alternatifim Cafe

ECS A790GMX-AD3

Discussion started on Ürün İncelemeleri

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir anakart olarak öne çıkıyor.İnceleme;

Anakart pazarı belli dev markalar arasında bölünmüş durumda. Fakat bu yeni oyuncuların gelmesi için bir engel değil. Firmanın AM3 uyumlu anakartı, oyuncular için üretilen Black serisinden. Japon malı katı kapasitörlerle kaplı olan kart, bakır borulardan oluşan bir soğutma sistemine sahip değil. Fakat AMD işlemcileri çok ısınmadığı için bu bir sorun teşkil etmiyor.

Üründe bulunan dâhili ATI Radeon HD3300 grafik işlemcisi sayesinde, bir harici grafik kartına sahip olmadan tatmin edici bir performans alabilirsiniz. Zaten ürünün üzerinde bulunan HDMI çıkışıyla beraber bu kart yalnızca oyuncular için değil bir eğlence merkezi olarak ta kullanılabileceğini gösteriyor. Gene de ürünün üzerinde güç, reset ve CLRCMOS tuşları unutulmamış. Ürün 1333 Mhz DDR3 RAM'lere kadar destekliyor ama ürünü açtığınızda RAM'leri 1024 olarak görüyor; BIOS'tan düzeltmeniz gerekiyor.

Anakartın üzerinde bulunan 2 adet PCI-E 16X yuvası iki adet grafik kartı için düşünülmüş ama bu çözümü kullandığınızda ister
istemez diğer yuvalar kapanıyor. ECS bu anakartıyla iyi bir iş çıkartmış. Uygun fiyatıyla beraber bu kart oyuncular için iyi bir
alternatif olabilir.

Teknik Detaylar;

Form faktör:   ATX
Yonga seti:   A790
İşlemci yuvası:   AM3
Dahili grafik işlemcisi:   ATI Radeon HD 3300
Bellek yuvası:   4 x DDR3 (1333)
Yuva sayısı:   2 x PCI-E16X, 2 x PCI-E1X, 2 x PCI 2.2

Sonuç: Sahip olduğu özelliklerle bir eğlence sisteminden bir oyuncu bilgisayarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir anakart.
#1 - Nisan 03 2009, 15:51:54
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.