Alternatifim Cafe

Kibariye

Discussion started on Sanatçılar - Gruplar

sessiz yalnızlık

Manisa’nın Akhisar ilçesinden İzmir sahnelerine oradan İstanbul’a ve derken tüm Türkiye’ye mal olmuş bir ses bir yorumcu. 1980‘lerde İzmir sahnelerinde çalışan Kibariye o yıllarda İzmir fuarına gelen tüm sanatçıların dikkatini çeker. Bunlar arasında Muzaffer Özpınar’da vardır. Ünlü bestekar sanatçıyı o zamanlar İstanbul’da Stardust gazinosunu çalıştıran Turgut Akyüz’e anlatır. Rahmetli Turgut Akyüz Kibariye’yi dinlemek ister. İzmir’den İstanbul’a gelen Kibariye’nin kaderi de böylece değişmeye başlamış olur. Gazinocu Turgut Akyüz tarafından çok beğenilen Kibariye Stardust gazinosunda sahne almaya başlar.

Kibariye çok kısa sürede gerek sesi, gerekse yorum her şeyden önemlisi de doğallığıyla tüm meydanın dikkatini çeker. Böylece bir teklif yılbaşı gecesi (1980) TRT Televizyonundan gelir. Kibariye’nin yaşamını birden bire değiştiren yeni hayat başlamış olur. Kibariye Kimbilir adlı parça ile çıkış yakalar ve 1980’lerden 1990’lara 21. Kaset yapmasını sağlar. Halkın Kibariye’ye gösterdiği yoğun ilgi çeşitli gazinolarda gece klüplerinde Anadolu ve Avrupa turnelerinde çalışması sağlar. Bu çıkış Özel TV kanallarının da ilgisini çeker. İlk show Darısı Başınıza isimli evlendirmeyi konu alan eğlence programı ile Kanal 6 ile başlar, daha sonra "Eğlen Coş İşte Kiboş" ismi ile ATV’de devam eder daha sonra İnter Star TV’da Kibariye Show ile ve de son olarak TGRT’de yapılan program ile sona erer. Kibariye’nin bugüne kadar çalışmış olduğu şirketler Atlas Plak-Sembol. Sırasıyla Bayşu Plak-Makro Müzik-Banko ve de son olarak PRESTİJ MÜZİK.
#1 - Mart 22 2009, 22:03:53

Gülüşü komik insan.. :Ç
O güler ben gülerim, o güldükçe ben daha çok gülerim (6)
Kısır döndü :P Bunun bir benzerini de Bülent Ersoy'da yaşıyorum.
Tutamıyorum kendimi (6)
#2 - Nisan 04 2009, 23:19:42
Don't look so blue'

İzmir'de çağlayan müzikhol gazino da rahmetli zeki müren anlattı,kendisini dinlemeye gitmiş  anlata anlata bitiremedi.Rahmetli Cengiz abi çağlayan gazinosunun müdürüydü ve bestekardı o da kiboşu destekledi,İzmir iyi sesler çıkartıyor ama piyasa kalmadı sektör kan ağlıyor.Eski günlerden eser kalmadı kalan ise sadece şarkılar iyi ki ıssız adam film'i çekildi gençlik kendi öz müziğimizi neredeyse unutuyordu.Buna da şükür. Gençlerle öğünüyoruz :cicek
#3 - Nisan 10 2009, 19:33:43
Müzik olmazsa olmazım,müzik olmadan yaşam olmaz.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.