Alternatifim Cafe

Bellek devi Kingston'un kıskandıran rakamları

Discussion started on Donanım

Bellek dünyasının önemli ismi Kingston 2008 rakamlarını açıkladı; gövde gösterisi yaptı...

Kingston Technology, 2007 yılının hacmi ile karşılaştırıldığında, 2008 yılında sevk edilen toplam bellek sayısında yüzde 41'lik bir rekor artış elde ettiklerini duyurdu. Arz fazlası, ortalama satış fiyatı erozyonu ve güçsüzleşen global ekonominin bellek endüstrisindeki düşüşe katkıda bulunmasına rağmen, Kingston hem DRAM hem de Flash bellekte dikkate değer bir pazar payı elde etti. Pazar payı genişlemesine rağmen şirketin global satış toplamı, 2007 cirosuna göre 500 milyon dolar azalarak 4 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kingston kurucu ortaklarından John-Tu, "Rakiplerimiz gibi, Kingston da 2008 yılında endüstrideki düşüşten ve bellek yongalarına olan doygunluktan etkilendi. Ancak, sürekli değişen pazar koşullarına kendimizi hazırlamamız ve adapte olmamız sayesinde, güçlü finans ve sağlam nakit rezervlerimiz ile sağlam ve esnek kalmaya devam edebildik. Ekonominin şu anki durumuna rağmen güvenli bir konumda olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz." dedi.

Verimliliğe odaklandık...
Kingston kurucu ortaklarından David Sun, "Her zaman için artmakta olan verimliliğe odaklandık, ancak bu zor zamanlarda bu odak noktasını geliştirmek zorunda kaldık. Fırtına henüz dinmedi, ama biz iyi bir şekilde ileriye doğru ilerliyoruz. Çalışanlarımız da en az John ve benim kadar kararlı. Bu kararlılıkla ortaklarımıza, bayilerimize ve müşterilerimize karşı devam eden desteğimizle işlerin en kısa sürede düzeleceğini biliyoruz." dedi.

Kingston, genel cirodaki düşüşe rağmen Flash bellek, Markalı bellek, ValueRAM® endüstri standardı bellek, oyuncular ve meraklılar için HyperX® başta olmak üzere bütün ürün serilerinde önemli bir birim hacmi artışı sağladı. Kingston, global satışlarda 1 milyar dolar seviyesine ilk olarak 1995 yılında ulaştı. Bu rakamı 2004 yılında 2 milyar dolara, 2005 yılında ise 3 milyar dolara çıkarttı.
#1 - Nisan 03 2009, 15:46:13
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.