Alternatifim Cafe

"Futbol değil, sonuç önemli"

Discussion started on Trabzonspor

Başkan Sadri Şener, takımın başarısından çok oynanan futbolu ön plana çıkaranlara tepki gösterdi. Şener, DHA'ya yaptığı özel açıklamada, kötü oynadıkları maçlarda aldıkları üç puanların çok önemli olduğunu belirterek, "Maç bittikten sonra futbol unutuluyor ama üç puan hanenize yazılıyor. O hiçbir zaman unutulmuyor ve zirve yarışında takımın yoluna kayıpsız devam etmesine neden oluyor. Dolayısıyla futbol çok önemli değil, ama sonuç çok önemli. Ama güzel futbolla galip gelmek tabi ki çok farklı olur" diye konuştu.

"BEKLENTİLER ARTIYOR"
Şener, camianın takımdan olan beklentilerinin arttığının farkında olduklarını da belirterek, "Sezon sonunda ligi zirvede tamamlamak hepimizin arzusu ancak bunu sürekli dillendirmek istemiyoruz. Şu anda takım olarak çok iyi konumdayız ve bunu lig sonuna kadar sürdürmek istiyoruz. Kendi sahamızda Konyaspor ve Galatasaray'la önemli maçlara çıkacağız. Bu maçları kayıpsız geçersek çok daha iddialı olabiliriz" dedi.

"STADIN ÜSTÜNÜ KAPATMAK İÇİN PROJE HAZIRLIYORUZ"
Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun üstünün kapatılması için proje hazırladıklarını da söyleyen Şener, "Bunun için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, olimpiyat bütçesinden para ayırdı. Mühendislik şirketlerine para kaptırmamak için, stadın projesini KTÜ'ye çizdirtiyoruz. Proje tamamlandığında stadın üstünün kapatılması için çalışmaların başlamasını planlıyoruz" şeklinde konuştu.

"SİYASİLER SÖZDE TAKIMIN YANINDA"
Öte yandan Trabzonspor'un yakından ilgilendiği sahil kesiminde atıl durumda bulunan bin 500 m2'lik fuar alanının Trabzon Belediye Meclis Üyeleri'nin toplanmaması nedeniyle kulübe devrinin görüşülmemesi Başkan Sadri Şener'i çok kızdırdı. Şener, tüm siyasilerin sözde her zaman Trabzonspor'un yanında olduğunu belirterek, "Herkes boynuna Trabzonspor kaşkolunu taktı mı, 'Ben Trabzonsporlu'yum' diyor. Ama biz Trabzon'daki bir arsayı Trabzonspor'a kiralayın oradan kulübe kalıcı gelir getirelim dedik mi, meclis toplantısına gitmiyorlar. Daha siyasilere güvenmiyorum. Kimse bana, 'Bizim üst kimliğimiz Trabzonspor'dur' demesin. Herkes önce kendi menfaatlerini düşünüyor daha sonra Trabzonspor'u. Orayı Migros'a vererek Trabzonspor'a yılda 1. 5 milyon TL'lik kalıcı gelir getirecektik. Ancak bu gerçekleşmedi. Bize yardımcı olmayın ondan sonra diyin ki, 'İstanbul takımları ile yarışın. Şampiyon olun.' Bu kulüp nasıl dönüyor hiç birinin haberi yok. Herkes kolbastı oynasın çünkü o bedava" diye konuştu.

#1 - Mart 03 2009, 22:12:51
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.