Alternatifim Cafe

Yanal'ın işi zor!

Discussion started on Trabzonspor

Biri tercih edilecekse Yattara oyun alışkanlığı ve kredi fazlalığı ile önceliklidir. İç sahada ise ikisi de tercih edilebilir. Ama şu bir gerçek ki, ara transfer Trabzon´a yeni bir sorun getirmiştir.

FANATİK yazarlarına, “Alanzinho mu, Yattara mı, yoksa birlikte mi oynamalı?” sorusunu sorduk


Trabzonspor yarın deplasmanda Antalyaspor’a konuk oluyor, yani çok kritik bir deplasmana çıkıyor... Hazırlıkların son aşamaya geldiği Bordo-Mavililer’de taraftarların cevabını en fazla merak ettiği sorunun yanıtını FANATİK yazarları aracılığı ile arıyor; Yattara mı, Alanzinho mu, yoksa ikisi birlikte mi oynamalı? Devre arasında 4 milyon Euro’ya alınan Brezilyalı futbolcu, teknik heyeti kritik tercihlere itti, tribünleri ise, “Bakalım bu kez kim oynayacak?” beklentisine yöneltti. Antalyaspor sınavı öncesinde Yanal’ın her iki yıldızını da yakından takip ettiği öğrenildi, Yattara’ya ise öncelik
vermeyi planladığı belirtildi.

Maceraya gerek yok
Trabzon ile ilgili herkesin hemfikir olduğu nokta; “Sağ kanat iyi, sol kanat çalışmıyor” şeklinde idi ve teknik kadronun önerisiyle Alanzinho alındı. Durum böyleyken, aksayan sol kanat için alınan oyuncuyu, iyi işleyen sağ kanattaki oyuncuyu keserek oynatmak ya da ona alternatif kullanmak kendini inkardır. Önce bunun altını çizelim. “Alanzinho ve Yattara birlikte oynar mı?” sorusunun yanıtı bizce şudur: iç sahada kesinlikle oynar. Ancak Alanzinho teknik kapasitesiyle önemli bir oyuncu olduğunun sinyallerini vermesine karşın, hazırlık dönemi geçirmemiş olmasının neden olduğu güçsüzlüğünü giderdiği takdirde. İki oyuncunun da savunma zafiyetlerinin bulunması, iki iyi ön liberoyu da bu durumda kesinlikle zorunlu kılıyor. Trabzonspor’un Alanzinho’suz kadrosu deplasmanda zaten sorun yaşamıyordu. Dolayısıyla şu aşamada macera aramanın bir anlamı yok.
Ergun ATA
#1 - Şubat 28 2009, 18:56:16
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.