Alternatifim Cafe

Tess Gerritsen

Discussion started on Yazarlar

Dr. Tess Gerritsen, 1953 San Diego, Kaliforniya doğumlu doktor, yazar.

Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans yaptı, Kaliforniya Üniversitesi’nden de tıp diploması aldı. Stajını Hawaii’de tamamladıktan sonra, doğum iznine ayrıldığı sırada ilk romanı Geceyarısından Sonra Gelen Telefonu yazdı. Romantik gerilim olarak tanımlanan bu kitabı aynı türde sekiz roman daha izledi. New York Timesın en çok satan kitap olarak tanıttığı Hasat ile tıbbî gerilim romanları yazmaya başladı. Ondan sonra yazdığı her tıbbî gerilim romanı da çok satanlar listesinin müdavimleri arasında yerini aldı. Life Support, Bloodstream, Gravity, Çırak ve Cerrah bunlar arasında yer almaktadır. Tess Gerritsen yazmaya odaklanmak için dahiliye uzmanı olarak sürdürdüğü başarılı hekimlik kariyerini bıraktı. New York Times'ın en çok satanlar listesinde birinci sırada yer bulmuş ilk tıbbi gerilim romanı Harvest'le dünya çapında başarı kazandı. Yazar Maine'da yaşıyor.
#1 - Aralık 24 2009, 20:31:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Korku-gerilim-cinayet vs. romanlarında fazlaca iyidir bence. okumuştum 3-4 kitabını.
#2 - Aralık 24 2009, 20:56:54

Yeni!
Kendisinin dört kitabını okudum henüz, beşincisi yolda bitecek yakın zamanda. Kendisine ilk kitabıyla başlayan ve devleşen müthiş ilgim zamanla periyodik olarak azalmakta.
Cerrah kitabını gerçekten çok beğenmiştim , sonra Çırak oldu o kitapta epey sürükleyici idi, daha sonra Kan Gölü oldu kurgu/karakterler güzeldi, ardından Günahkar oldu gizemli ve kışkırtıcıydı, ve son olarakta Kemik Bahçesi gidişatından pek umutlu değilim ama bu kadın bir türlü bağlıyor işte konuyu, o yönden rahatım. Bitmesini bekliyorum, bu türe bir süre uğramam herhalde.
Ya böyle kitaplar hakkında bu kadar kısa yorumlama yapmak fazlasıyla basit farkındayım ama, ipucu vermek te  istemedim.
(:
#3 - Aralık 24 2009, 22:14:04
« Son Düzenleme: Ağustos 05 2010, 09:38:19 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Kendisine ilk kitabıyla başlayan ve devleşen müthiş ilgim zamanla periyodik olarak azalmakta.
Cerrah kitabını gerçekten çok beğenmiştim , sonra Çırak oldu o kitapta epey sürükleyici idi, daha sonra Kan Gölü oldu kurgu/karakterler güzeldi.

Aynı sırayla okudum ben de kitaplarını. Cerrah ile tavan yapan beğenim Çırak ile biraz azaldı, Kan Gölü ile normal seviyeye indi. Lakin eğer bu türde bir kitap okunmak isteniyorsa Tess Gerristsen iyi bir seçim olur. Özellikle Cerrah çok farklı ve iyi bir kitap. En az Kan Gölü'nü beğenmeme rağmen onu bile elimden bırakmak istememiştim. Merak ediyor insan ve bir şekilde iyi bağlamayı başarıyor yazar.
#4 - Nisan 04 2010, 02:51:07
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.