Alternatifim Cafe

Justin Timberlake

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - GruplarJustin Timberlake

Justin Timberlake, 31 Ocak 1981 tarihinde, Memphis, Tennesse’de doğdu. Henüz çocukken, 1993 yılında “The Mickey Mouse Club” programında şarkı söyleyerek tanındı. Programda yer alan bugünün diğer ünlüleri arasına Britney Spears ve Christina Aguilera da bulunuyordu. Ama onlardan da önemlisi, ‘N Sync grubunun kurulmasında öncülük edecek JC Chasez ile bu programda tanıştı. 1995 yılında programın bitmesi üzerine JC, Timberlake’i ‘N Sync’yi kurmaya çağırdı. Gruba katılan Chris Kirkpatrick, Joey Fatone ve Lance ile kadro tamamlanırken, ‘N Sync, bütün dünyada satış rekorları kırarak, 90 lı yılların ikinci yarısının önemli müzik gruplarından biri haline geldi. ‘N Sync ile “Pop”, “Gone” ve “Girlfriend” gibi hit parçalara imzasını atan Justin Timberlake, o zamandan beri pop müziğinin başında olacak isimler arasında görülüyordu.‘N Sync 2002 yılında dağılma kararı aldıktan sonra Timberlake yola yalnız devam etmeye karar verdi ve ilk solo albümünün çalışmalarına başladı.

2002 yılında ilk solo albümü “Justified”ı piyasaya süren Justin Timberlake, bu dönemde Britney Spears ile olan ayrılığının etkisini albümün parçalarına yansıttı. Timberlake, “Kendime ait, gerçekten beni yansıtan bir albüm olsun istiyorum.” diyerek albümdeki her parçaya katkıda bulundu. Albümden çıkan ilk single “Like I Love You”, Billboard Hot 100 listesinde 11. sıraya yükseldi ve Top 10 listesinde de yer aldı. “Cry Me A River”, “Rock Your Body”, “Señorita" ve “Still On My Brain” single’larıyla büyük bir başarı elde eden Timberlake, 2003 yılında “Rock Your Body” parçası ile dört hafta boyunca müzik listelerinde ilk sırada yer aldı.

2003 yılında MTV Video Müzik Ödülülerinde “Cry Me A River” ile “En iyi Pop Videosu” ve “En İyi Erkek Videosu” dallarında iki ödül alan Justin Timberlake, ayrıca “Rock Your Body” videosu ile de “En İyi Dans Videosu” dalında ödüle layık görüldü. Aynı yıl, Edinburgh’da yapılan MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde, “En İyi Erkek Artist”, “En İyi Albüm” ve “En İyi Pop Ödülü” dallarında da galip geldi.

2004 yılında “En İyi Pop Vokal Albümü” (Justified) ve “En İyi Pop Vokal Şarkıcısı” (Cry Me A River) dallarında iki Grammy ödülü alan Justin Timberlake, MTV’de yayınlanan ve Ashton Kutcher’ın sunduğu ünlülerin işletildiği Punk’d programında işletilen ilk ünlü oldu. 2007 yılında gösterime girecek “Shrek the Third” filminde ‘Kral Arthur’ karakterini seslendiren Timberlake, 2006 yılında “SexyBack” ile müzik listelerinde En iyi 40 arasına girdi ve Eylül ayında “FutureSex/LoveSounds” albümünü piyasaya sürdü.

“FutureSex/LoveSounds”, Amerika ve İngiltere listelerinde zirveye yerleşirken, albüm şu ana kadar 5 milyon kopya satmayı başardı. Albümün prodüktörlüğünde Timbaland ve Rick Rubin yer aldı ve albümdeki konuk müzisyenler arasında Snoop Dogg, Timbaland, will.i.am, T.I. ve Three 6 Mafia bulundu.

Şu günlerde Pink ile albüm turnesinde bulunan Justin Timberlake, albümden “My Love” ve “What Goes Around…”u single olarak piyasaya sürdü. MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nin açılışını yaparak hayranlarına inanılmaz bir şov sergiledi; “En İyi Pop Şarkıcı” ve “En İyi Erkek Şarkıcı” ödüllerinin de sahibi oldu. Son albümüyle tüm dünyayı sarsan Timberlake’in bir sonraki projelerini sevenleri gibi biz de merakla beklemekteyiz.

by RoXimus
#1 - Şubat 27 2009, 23:55:08

Kendisi en sevdiğim şarkıcılardan biridir
Şarkıları, yaptığı işler, tarzı...     Her konuda takdiri hak ediyor diye düşnüyorum
#2 - Şubat 28 2009, 09:58:10
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

en çok 'What goes around. . comes around' u seviyorum. Tatlı bir sesi var. ;)
#3 - Ağustos 23 2009, 21:23:22
(=

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.