Alternatifim Cafe

Hipnozla dişçi koltuğundaki korkulara son

Discussion started on Sağlık

ANKARA (İHA) - Dişçi koltuğundaki korkular artık hipnozla sona eriyor. İğnesiz, ağrısız, sadece hipnozla diş çekiminden kanal tedavisine kadar bütün diş hastalıklarının tedavisini yapan Diş Hekimi Dr. Zekiye Dikmen hastalarından da oldukça olumlu tepkiler alıyor.

Diş Hekimi ve Hipnoterapist Zekiye Dikmen, İHA'ya diş tedavisinde uyguladığı hipnoz yöntemini anlattı. Büyük küçük herkesin en büyük korkuları arasında diş hekimine gitmek olduğunu belirten Dikmen, hipnoz yöntemi ile hastanın dişçi koltuğundaki korkularının sebeplerini de ortaya çıkardıklarını söyledi. Dikmen, hipnoz yaparken hastaların çok rahatladığını belirterek, "Dişe gelen hasta geçmişten gelen bir korkuyu getiriyor. Koltuk korkusu, eldiven korkusu, kan kokusunun korkusu oluyor. Hipnozla geçmişteki korkuyu da bertaraf ediyoruz. Hasta geçmişteki korkusundan da arınıyor. Eskiden tedirgin olarak gelen hastaların korkuları gitmiş ve rahatlamış bir şekilde bir sonraki seansa geliyorlar" dedi.

Hastalığın bir anlamda geçmişlerine indiklerini anlatan Dikmen, hastanın dişçi koltuğundaki korkusunun asıl sebebini de ortaya çıkardıklarını söyledi. Hastaların kendileri ile işbirliği yaptığı sürece hipnozu yaptıklarını ifade eden Dikmen, sonuçların daha iyi olduğunu kaydetti. Dikmen, her yaş grubundan hastalarının bulunduğunu ifade ederek, "Koltuktan korkan, hiç oturmayan çocuklarla birlikte eğlenceli bir şekilde uygulama yapıyoruz. Buradan ağlayan bir çocuk kalkmıyor" şeklinde konuştu.
Hipnoz yöntemini uygulatan Yüksel Coşgun da dişe yapılan iğneden çok korktuğunu söyleyerek, "Hipnoz sayesinde bütün tedirginliğimi ve korkularımı attım. Her yönden rahatım çok faydasını gördüm. Şu an mutluyum. Hipnoz sırasında da hiçbir ağrı sızı hissetmiyorum. Sanki kendi yatağımda yatar gibi oldum" dedi.
#1 - Şubat 17 2009, 19:11:08
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.