Alternatifim Cafe

Uykuda Titremek ?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Punk- O -Rama

Ben düşmüyorum,garip olanda o :Ç
#26 - Mart 22 2008, 18:23:24

Ben de titreyerek uyanırım ama genelde stresli ya da bazı şeyleri kafama taktığım günlerde ama ruhun bedene girmesi falan ilk defa duyuyorum ilginç enam tırstım (6)
#27 - Mart 22 2008, 18:32:46

Yok öyle bi Dünya.!  

bazen bisikletten düşüyor gibi oluyorum birden uyanıyorum çok garip bişey yaaa
#28 - Mayıs 08 2009, 20:33:00

ama bir Çok kes şiddetli bir Sarsılmalar Yaşıayan birisiyim. Eğer Ruh beden ayrılıyorsa Nereye Gİdiyor Merak Ettim Şimdi (: Düş Müş almaya Gitmez Herhalde. acaba Hayal Ettiğim Kişiye Mi Gidiyor
#29 - Ağustos 01 2009, 12:53:35
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

sanırım karabasan...
bende de çok olur. her tarafım titrer deprem olduğunu zannederim, bağırmaya çalışırım ama soluğum çıkmaz.
genellikle sol tarafıma besmele çekmeden yattığım zaman olur.

karabasan:
Alıntı
Karabasan Nedir?
Uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz.

Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Bilimsel yönü dışında...

Karabasanın,insanın uyanışı esnasında fiziksel,eterik ve astral bedeninin aynı zamanda biraraya gelmediklerini ve birinin dışardayken(tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder,görürsünüz,hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz,yatakta olduğunuzu da...

Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz,fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

ruhun bedene girmesi denilenle de "astral, astral seyahet" oluyor herhalde.

Alıntı
Astral seyahat terimi Okültizm’de ve Teozofi'de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esîrî beden ya da astral beden (Spiritüalizm’de duble) denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

konu baya bir eski ama merak edenler vardır.
#30 - Ağustos 09 2009, 07:36:38
« Son Düzenleme: Ağustos 25 2009, 22:26:16 Gönderen: The MASK »
  :ask düş #

Titreyerek veya ona benzer bi şekilde uyanmak ayrı bir şey, uyku felci ayrı bir şeydir.
#31 - Ağustos 17 2009, 01:41:27
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

uyku meselesini bilmem ama babam arapça bilir bazı ayetleri okurken irkilir değişik bir titreme gelir genelde namaz kıldırırken yapar bunu uyanınca kendisine sorayım :D
#32 - Ağustos 29 2009, 01:49:49
İsyanım var Ülen DünYalılardan Tiskiniyorum tis tis tiskiniyorum

Titremeyi bilmem de.
Arkadaşlar rûyalarda düşme hissikonusunu annenize sorun. Size hamileyken, sizi düşürme korkusu taşımış mı hiç? Alacağınız cevabın "evet" olması sizi şaşırtmasın.
#33 - Ekim 13 2010, 08:49:04

Motley

Çok fazla yaşadıgım şeydir, tam uykuya dalma esnasında olur. Tam uyuyacakken irkilip uyanırım haliyle, zaten zor uyuyorum.
#34 - Ekim 13 2010, 16:37:37

Kardeşş dert sıkıntı içindeysen doğal Bndede olur bazen huzursz bi şekilde uyuduğumda geçer zamanla mrk etme : )))
#35 - Ekim 14 2010, 19:24:51
Oysa Tanrısını özleyip başını yastığının altına sokarak her gece ağlıyor şeytan!"

Hevai

Düşecek gibi olmak çok sık yaşadığım bir durum.
Ayrıca oda arkadaşımın rivayetine göre inliyormuşum. Psikiyatriste gideceğim ama saçmasapan antideprasan verecektir kesin. Artık oda arkadaşım inlemelerime alışacak. :)
#36 - Ekim 14 2010, 19:29:05

Vaveyla, "inleme" demesen, çok tahrik edici oluyor. "Sayıklama" diyelim :)
#37 - Ekim 14 2010, 19:34:45

Hevai

Peki,saf kızımız yine çamı devirdi anlaşılan. Ahh bu Türkçe..
Sayıklıyorum,evet. :)
#38 - Ekim 14 2010, 19:52:48

Bu arada, evet, psikiyatriste gidersen antidepresanı döşerler. Ama işe yaramıyor değil. Onu da söyliim
#39 - Ekim 14 2010, 22:04:56

Bir yerden düşüyor gibi oluyorum ..

Çok heyecen verici :Ç
#40 - Kasım 19 2011, 16:44:58
''denize düşmüşüm,yılan da ben olmuşum.
kurtuluş iksirlerini yanlış kazana dökmüşüm.
sen bişey yapmamışsın ki elmayı parlatıp,
ben ısırmışım yine ben,yine ben ölmüşüm..''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.