Alternatifim Cafe

Sözleşmelilere "asker öğretmenlik" müjdesi

Discussion started on Eğitim

ANKARA (ANKA) - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin, askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapamamaları konusunda, çalışmaların yakında tamamlanacağını açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ü makamında ziyaret etti. Gündoğdu, ziyarette sözleşmeli öğretmenlerin askerlik durumunu gündeme getirerek, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi askerliklerini öğretmen olarak yapmalarını istedi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise, talebi olumlu bularak, bu yönde bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Gönül, sözleşmelilerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi asker öğretmen olarak görev yapabilmeleri konusundaki çalışmayı yakında tamamlayacaklarını bildirdi.

Daha önce, Milli Eğitim Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilen öğretmenlerin, kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi Ağustos celbinde silah altına alınmaları ve temel eğitimlerini müteakip, MEB emrine asker öğretmen olarak verilmesi yönünde Milli Savunma Bakanlığı'na teklifte bulunmuş, ancak bu teklif Bakanlık tarafından kabul edilmemişti. (ANKA)
#1 - Ocak 21 2009, 20:35:58
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.