Alternatifim Cafe

Sınavlar için altın taktikler

Discussion started on Eğitim

Bursa Gençlik Konseyi, sınavlara hazırlanan öğrenciler için düzenlenen seminerlerde altın taktikler verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gençlik Konseyi'nin düzenlediği "Sınav Kaygısının Önlenmesi" konulu seminer, öğrencilere pratik bilgiler kazandırdı.

Gençlerin yaşadıkları kentle ilgili bilinçlenmeleri ve kent sorunlarıyla sosyal problemlere çözüm önerileri geliştirebilmeleri amacıyla oluşturulan Bursa Gençlik Konseyi, geleceğe yatırım yapıyor.

Şehrin kültürel mirası ve sosyo-ekonomik yaşantısı ile bütünleşecek stratejilerin belirlenmesi hedefiyle de faaliyetlerine devam eden konsey üyeleri öncülüğünde Bursa Tarım Meslek Lisesi'nde "Sınav Kaygısının Önlenmesi" konulu bir seminer düzenlendi.

Rehber Öğretmen Nilay Seyhan'ın yaptığı sunumu, öğrenciler de büyük ilgiyle izledi.

Gençlerin sınav kaygısını değil, sınav heyecanını yaşaması gerektiğini belirten Nilay Seyhan, heyecanın kişileri olumlu yönde teşvik edebileceğini belirtti.

Seyhan, "Sınavlar konusunda endişe etmemeli, olumsuz düşüncelere kapılmamalısınız. Kendinizle ilgili genellemeler yapmadan çalışmalısınız. Bir önceki sınavda başarılı olamayan bir insan diğer sınavlarında da başarısız olacak diye bir durum yoktur." dedi.

Öğrencilerin, karşılaştıkları sorunlarla sakince "Ben bu işin üstesinden gelirim" mantığıyla baş edebileceklerini savunan Seyhan, gençlere hayalci olmadan, kendilerini tanı*** adım atmaları gerektiğini söyledi.
#1 - Ocak 14 2009, 18:19:56
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.