Alternatifim Cafe

İşte Hadise'nin Eurovision şarkısı

Discussion started on Magazin

Never Cry

Türkleri anlamak zor. Madem Hadise o kadar popüler bir isim neden Eurovision’a katılıyor. Kız çok güzel ve başarılı, kabul ediyorum ama Eurovision’un amacı zaten başarmış olanları çıkarmak değil, gerçekten iyi müzik yapan amatörlere fırsat kapıları açmak, yeni isimler tanımak ve farklı tarzlar sunmaktır izleyene. Yarın bir gün Jannifer Lopez çıkıp yarışsa nasıl olur? Ya da en iyisi Tarkan’ı gönderin siz.

Noooookkktaaaaa...
bence de en iyi bu yorum olmuş
#51 - Ocak 06 2009, 19:23:57
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Düm tek tek dilden dile dolaşıyor. Hadise'ye bir yorum da İbrahim Tatlıses'ten geldi. Tatlıses, bu şarkının birinci olacağından emin.
GAZETECİLER / Bahar GİRTİ

Eurovision temsilcimiz Hadise'nin "Düm tek tek" şarkısı dilden dile dolaşıyor. Peki İbrahim Tatlıses'in bu şarkı için yorumu ne oldu? Programında bu konuyu da dile getiren Tatlıses, bir katakulli olmazsa, bu şarkının birinici olacağı kanısında.

Hadise'nin şarkısının Eurovision'da birinci olamazsa çok üzüleceğini söyleyen Tatlıses, "İnşallah sonuçlara siyaset karışmaz" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü,

"Günlerdir konuşulan bir hadise var, bu da bütün Avrupa ülkelerinde Türkiye Cumhuriyetimizin bayrağının dalgalanması için yapılan bir yarış. Bu yarışta da bizim Türk kızımız Hadise ön görüldü, öne o çıktı, o gidecek. İnşallah bayrağımızı o yüzlerce bayrağın arasında en üste çıkartır. Ben Yunanistan şarkısını ilk dinlediğimde dedimki bu şarkı eğer bir katakulli olmazsa bu şarkı birinci. Ve o şarkı birinci oldu.

Eğer ki bir siyasi, Türkiye'ye olan bir kinleri olmazsa, yani sadece müzik düşüneceklerse insanlar, Hadise'nin şarkısı birinci olmazsa çok üzüleceğim. Bu şarkı dilden düşmüyor. Çıkalı beş gün oldu, hala dillerde ve haberlerde."

ERTUĞRUL ÖZKÖK'E TEŞEKKÜR

İbrahim Tatlıses ayrıca, Ertuğrul Özkök'ün "İbrahim Tatlıses'i nasıl bilir siniz?" başlıklı köşe yazısını da programına taşıdı ve Özkök'e hakkındaki düşünceli için teşekkür etti.

#52 - Ocak 06 2009, 19:35:11
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Yahu niye büyütülüyor bu saçma sapan yarışmayı, kaç aydır -eurovision eurovision- deyyü ölecek her biri, yazıktır.
#53 - Ocak 06 2009, 19:38:03
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Hadise'nin şarkısı çalıntı mı

Hadise'nin şarkısı çalıntı mı Hadise'in Eurovision şarkısı' Düm Tek Tek''in Sezen Aksu'nun üç parçasından bir kolaj olduğu iddia edildi.

Taraf'ın Telesiyej köşesin iddiasına göre Sinan Akçıl tarafından bestelenen 'Düm Tek Tek' ;  Çakkıdı , İyi mi, Dümtek şarkılarının bir kolajı.
İşte o iddialar:

- 1982 yılında Kervan Plakçılık’tan çıkan Firuze adlı albümünün -sözleri Aysel Gürel tarafından yazılmış- beşinci şarkısının adı Dümtek’tir

- Şarkının A bölümü (“Can you feel the rhythm in my heart / The beats going düm tek tek / Always out it like there no minute / Feels like there’s no way back / Can you feel the rhythm in my heart / The beats going düm tek tek” ) Sezen Aksu'nun ÇAKKIDI şarkısından alınmış.

-Yonca Evcimik’in 1998 yılında çıkardığı Günaha Davet albümündeki 'İyi mi? adlı Sezen Aksu bestesinin A bölümünün melodisi, Eurovision şarkısının nakaratıyla benzerlik gösteriyor.
#54 - Ocak 06 2009, 19:54:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Hadise'nin şarkısı çalıntı mı

Hadise'nin şarkısı çalıntı mı Hadise'in Eurovision şarkısı' Düm Tek Tek''in Sezen Aksu'nun üç parçasından bir kolaj olduğu iddia edildi.

Taraf'ın Telesiyej köşesin iddiasına göre Sinan Akçıl tarafından bestelenen 'Düm Tek Tek' ;  Çakkıdı , İyi mi, Dümtek şarkılarının bir kolajı.
İşte o iddialar:

- 1982 yılında Kervan Plakçılık’tan çıkan Firuze adlı albümünün -sözleri Aysel Gürel tarafından yazılmış- beşinci şarkısının adı Dümtek’tir

- Şarkının A bölümü (“Can you feel the rhythm in my heart / The beats going düm tek tek / Always out it like there no minute / Feels like there’s no way back / Can you feel the rhythm in my heart / The beats going düm tek tek” ) Sezen Aksu'nun ÇAKKIDI şarkısından alınmış.

-Yonca Evcimik’in 1998 yılında çıkardığı Günaha Davet albümündeki 'İyi mi? adlı Sezen Aksu bestesinin A bölümünün melodisi, Eurovision şarkısının nakaratıyla benzerlik gösteriyor.

Şu haber bir tane erevizyon yarışmasında çıkmasın o zaman dilimi ısırırım ya
#55 - Ocak 06 2009, 20:45:57
İmzanız kural dışı.

MP3'E NİYET HADİSE'YE KISMET!

HADİSE'NİN EUROVİSİON ŞARKISI 'DÜM TEK TEK' MEĞER MP3 GRUBU İÇİN BESTELENMİŞ! YILDIZ ASYALI'NIN AYRILMASI ÜZERİNE YENİ BİR ÜYE BULAMAMASI, SİNAN AKÇIL'IN BESTEYİ MP3 GRUBUNA VERMEKTEN VAZGEÇMESİNE YOL AÇMIŞ.

Eurovision için Hadise'yle çalışan Sinan Akçıl yaptığı besteyi 'Düm Tek Tek' için yeniden düzenlemiş. Üzerine de Hadise sıfırdan İngilizce sözler yazmış.

Elenenler albüme

Verdiği röportajlarında da Hadise 'Stüdyoya giderken sözler aklıma geldi. Stüdyoya gidip beste üzerine yazdığım sözleri okudum. Yarım saatte bitti' dedi. Bu arada Eurovision için hazırlanan diğer iki şarkının iddia edildiği gibi Sezen Aksu değil, Volga Tamöz ve Erdem Kınay'a ait olduğu belirtildi. Hadise bu iki şarkıyı mayısta çıkacak albümüne koyacak.
#56 - Ocak 07 2009, 13:27:37

PosiTive

Şarkı bence Mozart esintileri taşıyor. Adeta bir Led Zeppelin dinginliğinde ve Sex Pistols anarşisinde bir konstrükt içeriyor. Bir bakıma 90`ların başındaki Grunge akımından etkilenmiş ama son dönem Nu-Metal öğelerini de içinde taşımakta.Müzik otoriteleri tarafından Metallica - Black, AC/DC - Back In Black ve Madonna - Like a Prayer gibi klasik olmuş albümler arasında yerini alması beklenen bir albümün şarkısı.Ayrıca yeni bir haber olarak Hadise'nin 2009 ortalarında Rock 'n Roll Hall of Fame'e kabul edileceği dedikoduları yayılmakta.  :))

Hadise Rocks.
#57 - Ocak 14 2009, 01:24:48

‘Düm Tek Tek’ değişiyor!

Hadise, Eurovision şarkısının sözlerini değiştirme kararı aldı!

Rusya'nın başkenti Moskova'da mayıs ayında yapılacak 54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise , sahnede izleyicileri şaşkına çevireceğini söyledi.

Hadise, "Düm Tek Tek" isimli şarkısının Eurovision havasına çok uyduğunu dile getirdi. Olumlu tepkilerin kendisini sevindirdiğini belirten güzel şarkıcı, "Sahnede insanları şaşırtmayı seviyorum. Ben sahnede daha önce denenmemiş bir şey yapmak istiyorum. İstiyorum ki insanlar sahnede hadise, olay çıktı desinler" ifadesini kullandı.

Şarkısının İngilizce sözlerini fazla beğenmediğini de sözlerine ekleyen güzel şarkıcı, sözleri Belçikalı Stafaan Fernande ile birlikte tekrar yazdıklarını, Sinan Akçil'in de beğenisini aldıklarını belirtti.
#58 - Ocak 22 2009, 01:29:59
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

MOSKOVA'DA MAYIS AYINDA YAPILACAK 54. EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASINDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK OLAN HADİSE, BİRİNCİ YARI FİNALE KATILACAK..
Moskova'da yapılan kura çekimlerinin sonuçlarına göre, 12 Mayıs'ta, 19 ülkenin katılacağı birinci yarı finallerde Türkiye, Bosna-Hersek, İsveç, İsrail, Belçika, Andora, Çek Cumhuriyeti, Karadağ, İzlanda, Gürcistan, Bulgaristan, Portekiz, İsviçre, Makedonya, Finlandiya, Beyaz Rusya, Romanya, Malta ve Ermenistan yarışacak
#59 - Ocak 31 2009, 14:19:07

Kötü. Bu güne kadar ki en iyi şarkı Sertab'ın ve Athena'nın şarkısıydı. Bunlar vasat.
#60 - Ocak 31 2009, 14:27:28
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

şahsen ben şarkıya hayran kaldım,mükemmel,dilerim bu şarkıyla oluruz 1. :)

inş oLuruzz :)
#61 - Ocak 31 2009, 14:44:50
İmzanız kural dışı.

Bence çok güzel bi şarkı. ilk 5te olacagına inanıyorum ;)
#62 - Şubat 14 2009, 00:06:03
Yeah, we're fucked!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.