Alternatifim Cafe

Neydi 90'lar, nerede o şarkılar?

Discussion started on Müzik Genel

Pop müziği severek dinlediğimiz, kulaklarımızın pasının silindiği, kaliteli işlerin başlangıcı olan 90'larda neler yaşanmış bilmek, bugünle kıyaslama yapmak ister misin? İşte; İz bırakanlar...

Burak Kut
O bizim "Bebeto"muzdu. "Benimle Oynama" ve "Bebeğim" parçasıyla, özellikle kızların sevgilisi haline geldi. Ama sonra, bir türlü o eski şaşalı günlerine geri dönemedi. Ne Sarah Brightman'la ve Sakis Rouvas'la yaptığı düetler ne de Sezen Aksu'dan aldığı besteler onu kurtarmaya yetmedi. Ta ki, geçen sene kendini "Komple" yenileyene kadar!

Demet
"Elleri kolları kınalı bebek" diyerek, hayatımıza dahil olan sanatçı, başarılı şarkıları kadar mütevazı tavırlarıyla da gönlümüzü fethetmeyi başarmıştı.

Kenan Doğulu
Bir başka ilginç klip de Kenan Doğulu'nun "Sımsıkı"sıydı. Uzun saçlı, balıketli bu genç, Mısır'da çekilen klibinde oyunculuk kabiliyetinin sınırlarını zorlamış, klip değil, ama şarkıyla başarılı olmuştur.

Oya&Bora
Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu'nun ilk çıkış parçası "Ara Beni", maçlarda dahi slogan olmuştu. Hele bir de "Sevmek Zamanı" isimli bir şarkıları var ki… Bilmiyorsan, hemen dinlemeni tavsiye ederim. Bu arada, hatırlıyorum da, bu ikiliye hep "ora bora" derlerdi. Şimdilerde hiç ortada görünmeyen grup, birden parladı ve söndü.

Serdar Ortaç
Veee Micky'li pantolonuyla huzurlarınızda Serdar Ortaç. Serdar'ın, uzun küt saçları ve yaptığı dans figürleri hala zihnimizde kazılıdır. İlknur Soydaş'ın göbeğinden yediği zeytinle tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

Tarkan
Tarkan, "Kıl Oldum Abi" klibinde, ayrık dişleriyle gülümserken (o zamanlar ön dişleri birbirinden epey uzaktı, siyah deri montu, sarı kareli pantolonuyla da değişik dans figürleri sergiledi. Ve bir anda, 90'ların pop ilahı haline geldi. Sonuçta, Tarkan o kadar yol aldı ki, bizim de dünya çapında bir starımız oldu.

Tayfun
Onu unutmamız mümkün mü? Hele hele o gerdan kırdığı klibini bir izleyen bir daha iflah olmamıştır. 1992 yılında siyah deri montu, beyaz atleti, Elvis Presley tarzı saçlarıyla "Hadi Yine İyisin" dedi, böylece öpücüklü şarkılarımızın ilki de ortaya çıkmış oldu!

90'lar Top 10

Bu konuya neden değindiğimizi ve ne demek istediğimizi daha iyi anlamak için, bu şarkıları dinleyebilirsiniz.

İşte; "90'lar Top 10"
1. Bendeniz-Ya Sen Ya Hiç
2. Burak Kut-Benimle Oynama
3. Çelik-Ateşteyim
4. Deniz Arcak-Yağmurdan Kaçarken
5. Demet-Kınalı Bebek
6. Ferda Anıl Yarkın-Sonuna Kadar
7. Gülay-Cesaretin Var mı Aşka
8. Hakan Peker-Efsane
9. Harun Kolçak-Gir Kanıma
10. İzel&Çelik&Ercan-Özledim
#1 - Aralık 16 2008, 00:30:25
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

vaybeeee bi tuaf oldum yahuu zaman nede çabuk gecıyor boyle..  Küçük bir anım oluştu sımdı Çelıgın ateşteyım ben parçasını mahellede kucuk bır cocok hep söylerdı velet şimdı askere gıtmıs :Ç velet fılan kalmadı ortada gün geciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii yahu
#2 - Aralık 16 2008, 00:39:02
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

o zamanlar müzik para için değil müzik için yapılıyordu.. ama şimdi herkes müzik yapıyor zaten pop şarkıların da hepsi birbirine benziyor sözleri de saçma sapan.. zaten bu nedenle çoğu kişi rap'e metal'e yöneliyor. çünkü o müzikler ticari değil ( e tabii istisnalar olabilir :) )
#3 - Aralık 26 2008, 19:33:39
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Hevai

Zaten efsane olmuş şarkılar bunlar. Yıllar geçse de hala dinlenmekte birçoğu. Acaba günümüzdekilerden hangisi yarına çıkmayı becerebilecek ki? Yüzde onu çıkarsa kar bence.
#4 - Eylül 03 2009, 22:48:27

hey corc versene borc olmaz maykıl bendede yok  ::yea
#5 - Eylül 03 2009, 23:37:03
Özlemişim buraları =)

Bum bum bum daldan hop dala uctum.. Vardi bir aralar.. Seden gurel soyluyordu galiba. (6)
#6 - Eylül 04 2009, 00:30:21
Programmer: CS3-CS4

...guilty...

Küçüktüm, fekat favori parçam; Ya sen ya hiç bana aşkın laaağzım ya sen ya hiç beniğğ anla canıım  hey ya ya heyya hey ya :Ç

Soruyolar büyüyünce ne olcan benim cvp "Bendeniz" (6)

Bendeniz şuanda Bendeniz falan değilim efenim :Ç
#7 - Eylül 05 2009, 23:43:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.