Alternatifim Cafe

En kıdemli korsan siz olsaydınız ne yapardınız?

Discussion started on Zeka Oyunları

Beş korsan bir hazine bulurlar. 1000 tane altın sikke vardır hazine sandığının içinde. Kendi aralarındaki kurallara göre, içlerinden en kıdemlisi, hazinenin nasıl bölüştürüleceği hakkında bir teklifte bulunur, eğer teklif çoğunluk tarafından kabul edilmez ise, en kıdemli korsan denize atılır ve bölüşme işlemi geri kalanların en kıdemlisinin teklifiyle devam eder. Bu süreç, eğer gerekirse, en düşük kıdemdeki korsan kalana kadar devam eder. O zaman o herşeyi alacaktır.

Korsanların daima en çok altını kendileri almak için plan yapacaklarını, mantık hatası yapmayacaklarını, birinci önceliklerinin alacakları altını mümkün en yüksek sayıya çıkarmak, ikinci önceliklerinin diğer korsanlardan kurtulmaktır. Bir korsan, hiç kazancı olmadan da başka bir korsanın gemiden atılmasını, kendi hayatı pahasına da olsa tercih eder. Ancak, eğer bir korsanın denize atılması kendisine bir kuruşa mal olsa da bunu kabul etmeyecektir.

Siz bu korsan grubunun en kıdemlisi olsanız diğer korsanlara teklifiniz ne olurdu.Unutmayın işin içinden en çok altını alarak çıkmaya çalışıcaksınız.
#1 - Aralık 07 2008, 17:44:30

cvp gelmedi ben yazıorum.

Bi kere her zmn en kıdemsiz korsan teklifleri reddedicektir çünkü sıra ona gelirse bütün altınları o alıcak.4. korsanda bunun farkında olur herhalde o yüzden onla beraber son 2 ye kalmamak için kendine 1 altın verilse bile bütün teklifleri onaylar.3. korsanda yine bu olayların farkında oldugu için 4. ye en azından 1 altın vermeli çünkü 4. hiç altın almazsa bu teklifi reddeder ve son ikide şansını dener ama 1 altın alırsa teklifini onaylar dolayısıyla 3 korsan taklifleri reddeder.2. korsanda 1 altına tav olur çünkü en kıdemsiz ve 3 korsanın oyları hayır olacagından en kıdemli korsandan sonra oda denize atılacaktır.Gelelim en kıdemlıiye  En kıdemlide 2. ve 4. korsana 1 er altın verir geri kalını kendi alır
#2 - Aralık 13 2008, 03:15:12
« Son Düzenleme: Aralık 13 2008, 03:15:31 Gönderen: RhymeStyle »

millet 6aylik sorulari okuyor sen 6 gun bekleyebilmissin cevap icin :S
#3 - Aralık 23 2008, 02:27:18
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.