Alternatifim Cafe

Mümkünse yardim edebilirmisiniz ?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum. Kücük bir yer oldugu icinde okuldaki tek türk benim. Sinifimdada benden baska müslüman yok. Onlarin din dersinde ben disari cikabilirim , ama sinifta kalmayi tercih ediyorum ve ödevim varsa ödevimi yapiyorum. Ve bazen de bana islam dini hakkinda bir kac soru soruyolar. Acaba sinifda kalarak günaha girmis olurmuyum. Ve benden bir dua okumami istediklerinde okuyarak  yanlis mi yapmis oluyorum ?
Simdiden ALLAH razi olsun !
#1 - Aralık 07 2008, 00:30:50
Kiime néki ben kimim ?..
Neréye yürü0rum ?..
qönLümn ßahchesine qünde kach chicek diki0rum ?..
aynamn cadisina günde kach kéz sélam veri0rum ?..
éviimin hanqi 0dasinda öLmk isti0rum ?..
ßendé bLmi0rum !

Elbetteki günaha girmiyorsun.Ama şu var onlarını dinine eğilimin oluyorsa yakınlaşıyorsan bu günaha girer evet.Onlar senin dinini merak ediyorlar o yüzden soruyorlardır (dalga geçmiyorlarsa tabi).Sen dininin güzelliklerini öyle sandıkları gibi her müslümanın potansiyel terörist olmadığını hatırlat.Unutma dini ne olursa olsun önce insanın insanlığıyla ilgilen.
#2 - Aralık 07 2008, 01:38:43

günaha girmiyorsun bence ben olsam seve seve kalır dinimizi en güzel şekilde anlatırdım onlara
#3 - Aralık 07 2008, 16:22:53
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Ya ne günah olacak.dinimizi onlara tanıtarak sevaba bile giriyosun.. :okey
#4 - Aralık 26 2008, 17:19:58
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Hayir, yanlis yapmiyorsun.
Ben de ayni durumdayim fakat diger hristiyan olmayan ögrenciler gibi ben de derse girmiyorum,
acikcasi gerekte duymuyorum.
ben sinifda tek yabanciyim. zaten bu yüzden sinifda kaliyorum
#5 - Ocak 06 2009, 19:02:50
Kiime néki ben kimim ?..
Neréye yürü0rum ?..
qönLümn ßahchesine qünde kach chicek diki0rum ?..
aynamn cadisina günde kach kéz sélam veri0rum ?..
éviimin hanqi 0dasinda öLmk isti0rum ?..
ßendé bLmi0rum !

Arkadaş bütün samimiyetiyle bi soru sormuş.

Yazıcak  'mantıklı' bişeyin yoksa şaçma yorumlarla konuyu karıştırma

Mesajım yerine ulaşmıştır sanıyorum. . .
#6 - Ocak 06 2009, 19:12:39

Elbetteki günaha girmiyorsun.Ama şu var onlarını dinine eğilimin oluyorsa yakınlaşıyorsan bu günaha girer evet.Onlar senin dinini merak ediyorlar o yüzden soruyorlardır (dalga geçmiyorlarsa tabi).Sen dininin güzelliklerini öyle sandıkları gibi her müslümanın potansiyel terörist olmadığını hatırlat.Unutma dini ne olursa olsun önce insanın insanlığıyla ilgilen.
Bencede arkadaşım katılıyorum :)
#7 - Ocak 06 2009, 19:24:52

Hayalleri Bekledim Birgün Gerçek Olur Diye,
Gözyaşımı Biriktirdim Belki Bardak Dolar Diye,
Emelleri Tekmeledim Dost Yanımda Kalsın Diye,
Her Seferde Tektim Ben Şimdide Öyle.. 

Sorulan soruyu bilmiyorsanız,mantıklı bir açıklamanız yoksa dalga geçmek amacıyla girmeyin konuya.Sanki tüm yazdıklarınız bu bölüme uygunmuş gibi "Bir şey söylerdim ama uygun düşmez" diye abuk sabuk ta konuşmayın.Huzurunu bozmayın artık şu bölümün.
#8 - Ocak 07 2009, 00:24:46
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.