Alternatifim Cafe

Arkadaşlar yardım eder misiniz?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Ben namazlardan sonra nasıl tesbih çekileceğini bilmiyorum,namazlar yarım kalmasın bilen birisi bana nlatabilir mi?Şimdiden Allah razı olsun.  :) :cicek
#1 - Temmuz 09 2007, 23:08:34
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

eslem

Amin ecmain.Namazdan sonra tesbih çekmediğin takdirde namaz yarım kalmaz gamzecim.Ama çekersen süper olur  :))
100 lük tesbihlerde 33 te bi ayraç vardır.İlk önce 33 kere Subhanallah dersin..sonra 33 kere Elhamdulillah..sonra 33 kere Allahuekber..En sonunda
''La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh.Lehul mülkü ve lehul hamdü ve hüve ala külli şey'in kadir'' diye dersen extra bonus kazanırsın  :)

Subhanallah=Allah cc her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir...manasında
Elhamdulillah=Hamd Allah cc içindir..
Allahuekber=Allah cc en büyüktür..
#2 - Temmuz 10 2007, 01:27:56

Amin ecmain.Namazdan sonra tesbih çekmediğin takdirde namaz yarım kalmaz gamzecim.Ama çekersen süper olur  :))
100 lük tesbihlerde 33 te bi ayraç vardır.İlk önce 33 kere Subhanallah dersin..sonra 33 kere Elhamdulillah..sonra 33 kere Allahuekber..En sonunda
''La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh.Lehul mülkü ve lehul hamdü ve hüve ala külli şey'in kadir'' diye dersen extra bonus kazanırsın  :)

Subhanallah=Allah cc her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir...manasında
Elhamdulillah=Hamd Allah cc içindir..
Allahuekber=Allah cc en büyüktür..

Çok teşekkür ederim. :)
#3 - Temmuz 10 2007, 11:02:02
« Son Düzenleme: Temmuz 10 2007, 18:49:20 Gönderen: zenciiRii »
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

bak canım yeni üye oldum.namazını kıldıktan sonra tesbih için ayeltel kürsi duası var onu okuyosun sonra 33defa subhanallah sonra33defa elhamdürillah daha sonra 33defa da allahu ekber diyosun ve33defa allahu ekber dendikten sonra diyosunki" la ilahe illallahu vahdehü la şerike leh.lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir.denir çünkü çektiğin tesbih99defadır 100.olarak bu denir.denilirse bütün günahlar affolur.peygamberimiz böyle buyurur. allah kabul etsin canım
#4 - Ağustos 08 2007, 23:03:41

arkadaşlar  cemal kuru kabrimin ilk gecesi dinleyin gerçekten çok anlamlı...............
#5 - Ağustos 19 2007, 14:37:35

evt dinledim çok anlamlı gerçektenn
#6 - Kasım 12 2009, 23:45:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.