Alternatifim Cafe

Saçlarınız Neden Dökülüyor

Discussion started on Sağlık

Saçlarım neden dökülüyor diye düşünüyor musunuz? İşte yanıtı..

Güzel görünümlü saçlara sahip olmak isterken dökülmeleri oldukça moral bozucudur. Saç tellerinin kopması ise, saç uçlarının incelmesi ve kırıkların artmasıyla meydana geliyor. Saç tellerinin nemini kaybetmesi sonucu saç uçlarında yıpranmalar, kırıklar ve kopmalar oluşuyor.

CİDDİ BİR SORUN

Fön, maşa gibi ısı yardımıyla şekil verilmesi, sık dişli tarak kullanımı, saçın sert hareketlerle taranması da saçların kopmasına sebep oluyor. Saç foliküllerinin yeterince beslenememesi ve hormonların etkisi saçların dökülmesine neden oluyor. Saçın yaşam döngüsü içerisinde kaybedilen günlük toplam saç teli sayısının 100 adete kadar olması uzmanlar tarafından doğal karşılanıyor. Dökülen saç teli sayısı günde 100'den fazla ise dikkate alınması gereken bir saç dökülmesi söz konusu oluyor.

Dökülmeyi önleyen yepyeni bir ürün

Mevsimsel saç dökülmesi sorunu yaşayanların yanı sıra özellikle doğum, hamilelik ve menapoz, stres, yorgunluk, diyetle hızlı kilo kaybı, kimyasal işlemler türü nedenlerle saçları dökülen hanımlara yönelik hazırlanan medikal formüllü BIOBLAS, içerdiği Complex C26 ile 'güzelliğe sağlık kazandırmayı' vaad ediyor. %100 bitkisel etken madde Complex C26, zayıflamış saç köklerini canlandırırken saçın zamanla kaybettiği elementlerin yenilenmesine de yardımcı oluyor ve düzenli kullanıldığı takdirde yeni saç oluşumunu destekliyor. Üründe yer alan etken maddeler saç gelişimini destekleme, saçların güçlenmesini sağlama, saç tellerini kalınlaştırma, parlaklık kazandırma, yeni saç oluşumu, saçlı deriyi besleme, kepeği önleme, deride kılcal dolaşımı arttırma, saç dökülmesine engelleme gibi yararlar sağlıyor.
#1 - Aralık 01 2008, 13:25:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.