Alternatifim Cafe

10 Milyon Verir Misin Baba!!!

Discussion started on Hikâye ve Denemeler..

dark

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu.

Çocuk babasına, "Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun" diye sordu ...

Zaten yorgun gelen adam, "Bu senin işin değil" diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk "Babacım lütfen, bilmek istiyorum" diye üsteledi.

Adam "İllâ da bilmek istiyorsan 20 milyon" diye cevap verdi.

Bunun üzerine çocuk "Peki bana 10 milyon borç verir misin" diye sordu.

Adam iyice sinirlenip, "Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok. Hadi, derhal odana git ve kapını kapat" dedi.

Çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı.

Adam sinirli sinirli "Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder." diye düşündü.

Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, "Belki de gerçekten lazımdı..." Yukarı çocuğunun odasına çıktı ve kapıyı açtı... Yatağında olan çocuğa, "Uyuyor musun" diye sordu.

Çocuk "Hayır" diye cevap verdi... "Al bakalım, istediğin 10 milyon. Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm. Ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" dedi...

Çocuk sevinçle haykırdı, "Tesekkürler babacığım..." Hemen yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı.

Adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı.

Bunu gören adam iyice sinirlenerek, "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun..? Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok..." diye kızdı.

Çocuk "Param vardı ama yeterince yoktu" dedi ve yüzünde mahcup bir gülücükle paraları babasına uzattı; "İşte 20 milyon... Şimdi bir saatini alabilir miyim babacım..?"
#1 - Nisan 25 2006, 16:36:30

Ayy yerim ben onuuu, babasini öslemisss  :kisss
#2 - Nisan 25 2006, 16:39:17
Alıntı yapılan: Wiiliam Shakespeare
love all
trust a few
do wrong to none

ayy yazık yahuuu cnm benim
#3 - Nisan 25 2006, 18:15:42
Biz Yollarda Yanlız Kaldık Masallarla Sewgi Werilmez Biz Yıllarca Korku Dolduk Rüzgara Yön Sorduk Bilinmez Hangi El Güçlü Bu Ellerden Yiğit Yüreklerden Yeniden Yeniden Yeniiden Hayır Sn Hiç Korkma Yarın Senin Yanında Yeniden Koş Yollarda Durma Durma

dark

bu çok anlamlı bir konu arkadaşlar..sevdiklerimizi asla ihmal etmemeliyiz..
#4 - Nisan 25 2006, 19:44:36

bu çok anlamlı bir konu arkadaşlar..sevdiklerimizi asla ihmal etmemeliyiz..

evt onların değerlerini anladığımızda biraz geç olabilir...çocukta sadece babasından ilgi istiyor.... :urfa teşekkürler :cicek
#5 - Mayıs 31 2006, 17:16:10
İmza Kural Dışı

yazık cnm yaaa :agla

çok gzl yazı hakkaten...
#6 - Haziran 02 2006, 18:32:49
rica etsem bi sefer benim için gülümser misin? ama lütfen sebepsiz olsun...ve çıkarsız...yok yok kendine ben deli miyim deme  sadece bi gülücük...bunu görmicemi herkes biliyo ama kandırma kendini =D sadece bi gülücük be amma uzattın :P istediğim APTAL muamelesi görmek deildi ki ama benim :( sadece şu hayat stresinden,dertlerden,yalanlardan sıyrılıp içten bi gülücük istedim...hadi artır  gülücük sahipleri sayısını ve dudaklarına emir ver
GüLümSE... :cicek
teşekkürler süpersin...

çok tatlı bi öykü yaaaa hem babasyla vakt geçrmek istio hemde babasnn parasını alıooo bak utanmazaaa :kop
#7 - Haziran 02 2006, 18:35:14
Işık tut bana,pişmanlığın gölgesindeyim..Akıl ver bana,sonsuuz labirentteyim! Yüreksiz sandılar..Duygusuz sandılar..Nedensiz sandılar..Sevgisiz sandılar..Dengesiz sandılar..Ama YAAANILDILAAR!!
Sana açılan kalbim isterdi aşkıı ve sevgiyi..Sen sevmedin onu..O GEBERD!i!

ya aslında gerçekten önemli bi konu sevdiklerimize ne kadar vakit ayırıyoruz?Herkesin kendine sorması gereken bi soru
#8 - Haziran 02 2006, 18:37:50
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.