Alternatifim Cafe

En iyi online fotoğraf editörleri

Discussion started on Grafik ve 3D Tasarım

CHIP Online internet üzerinden kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme servislerini bir araya getirdi.

İnternet hızının artması, dosya paylaşımının kolaylaşması ve web tarayıcılarının daha yetenekli hale gelmesi, klasik olarak bilgisayarımıza uygulamalar kurarak gerçekleştirdiğimiz bir çok işlemi tek bir tarayıcı penceresi açıp internet üzerinden online olarak yapmamıza imkan veriyor.

İnternet üzerinde fotoğraf düzenlemeye imkan veren bir çok servis var. Bazıları çok basit, bazıları da oldukça komplike hizmetler sunuyorlar. Bu makalemizde internet üzerindeki en iyi online fotoğraf editörlerini bir araya getirmeye çalıştık. Galerimizde her biri hakkında kısa bilgiler bulabilirsiniz.
#1 - Kasım 12 2008, 23:25:01
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Picnik

Listenin en popüler ismi olan Picnik servisinin arabirimi oldukça başarılı. Web2.0 entegrasyonu çok iyi ve Flickr, Picasa Web Albums, Facebook ve Photobucket gibi fotoğraf paylaşım sitelerinden fotolarınızı alıp direkt olarak düzenlemeye başlayabiliyorsunuz.

Deneyin: www.picnik.com
#2 - Kasım 12 2008, 23:27:34
« Son Düzenleme: Kasım 12 2008, 23:31:11 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Splashup

Eski adı Fauxto olan Splashup bir online servisten çok bir masaüstü uygulamasını andırıyor. Photoshop kullanıcıları arabirimde oldukça rahat edecekler. Tab sistemi var ve fotoğraflarda katmanlarla çalışmaya izin veriyor.

Deneyin: www.splashup.com
#3 - Kasım 12 2008, 23:28:27
« Son Düzenleme: Kasım 12 2008, 23:31:00 Gönderen: Mercey »
Mercey.

Pixlr

Bu alanda oldukça yeni olan bu servis kısa zamanda adını duyurdu. Photoshop'un online rakibi olarak değerlendiriliyor. Foto paylaşım sitelerinden direkt resim almayı desteklememesi bir eksi sayılabilir.

Deneyin: www.pixlr.com
#4 - Kasım 12 2008, 23:29:09
« Son Düzenleme: Kasım 12 2008, 23:30:50 Gönderen: Mercey »
Mercey.

Snipshot

Diğer üçünün aksine, Snipshot flash tabanlı değil, Ajax teknolojisini kullanıyor. Resimleri URL adreslerini vererek yükleyebiliyorsunuz. Bu servis JPG, PNG, TIF, BMP hatta PDF Photoshop PSD formatlarını açabiliyor!

Deneyin: www.snipshot.com
#5 - Kasım 12 2008, 23:29:42
« Son Düzenleme: Kasım 12 2008, 23:30:41 Gönderen: Mercey »
Mercey.

Pixenate

Eski adı PXN8 olan Pixenate basit ama çok pratik bir servis. Arabiriminin pratikliği bu listeye girmesine imkan verdi. Ayrıca flickr desteği de veriyor.

Deneyin: www.pixenate.com
#6 - Kasım 12 2008, 23:30:29
Mercey.

Picture2Life

Picture2life diğer servislerden arabirimini farklı ve yeni bir tasarıma sahip olması ile ayrılıyor. Bir çok standart işlemi birkaç adımda kolayca gerçekleştirmenize imkan veriyor. Rötuş işine yeni başlayanlar için ideal!

Deneyin: www.picture2life.com
#7 - Kasım 12 2008, 23:31:58
Mercey.

LunaPic

Diğer servisler kadar fazla özellik içermiyor, arabirimi de o kadar harika değil, ancak animated GIF dosyalarını destekliyor ve hazır gelen bir çok eğlenceli animasyon efekti içeriyor...

Deneyin: www.lunapic.com
#8 - Kasım 12 2008, 23:33:06
Mercey.

FotoFlexer

Web tarayıcınızın içinde Picasa olsun ister misiniz? O zaman FotoFlexer servisini bir deneyin. Bol özellikleri olan karmaşık bir servis isterim diyenlere hitap ediyor.

Deneyin: www.fotoflexer.com
#9 - Kasım 12 2008, 23:34:11
Mercey.

Adobe Photoshop Express

Fazla söze gerek yok. Photoshop Express hem bir online fotoğraf editörü, hem de fotoğraf katalog uygulaması olarak kullanılabiliyor. İnternet üzerinde resimlerinizi saklamak için 2 GB yer veriyor ve bu özelliği ile diğer online fotoğraf editörlerinden ayrılıyor.

Deneyin: www.photoshop.com/express/
#10 - Kasım 12 2008, 23:35:15
Mercey.

Aviary

Aviary Photoshop ile karşılaştırılabilecek özelliklere sahip geniş perspektifli bir online fotoğraf düzenleme servisi. Özellikle içerdiği etkileyici efektler ile öne çıkıyor!

Deneyin: www.aviary.com
#11 - Kasım 12 2008, 23:36:21
Mercey.

picknik gerçekten kullanışlı bir site
#12 - Kasım 29 2008, 22:13:05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.