Alternatifim Cafe

Canlı yayındı engelleyemedim

Discussion started on Magazin

Hakaretlere engel olmadığı gerekçesiyle yargılanan Lerzan Mutlu'nun davasına diğer sanıklar katılmadı.

Seda Sayan'ın, "Lerzan Mutlu ile Kadının Fendi" programında kişilik haklarına saldırıda bulundukları gerekçesiyle Lerzan Mutlu, Banu Alkan, kardeşi Neziha Alkan ve Yeşim Soydan hakkında iki yıl önce açtığı davaya İstanbul 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Hakaretlere engel olmadığı gerekçesiyle yargılanan Lerzan Mutlu'nun hazır bulunduğu davaya diğer sanıklar katılmadı. Diğer sanıklarla beraber 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Mutlu, program sürerken canlı yayına telefonla katılan Seda Sayan ile Banu Alkan arasında sözlü sataşmalar yaşandığını söyleyerek, "Benim program canlı yayın olması nedeniyle herhangi bir katkım veya hemen engelleme imkanım olmadı. Sarf edildiği iddia edilen sözcüklerden dolayı sorumlu olmayı kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum" dedi. Duruşma, sanıkların yazılı savunmalarını hazırlamaları için ertelendi.
#1 - Ekim 30 2008, 20:25:33
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.