Alternatifim Cafe

The Game | Biyografi

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

1979 California doğumlu Jayceon Terell Taylor yani sahne ismiyle The Game, kötü bir çocukluk geçirdikten sonra 22 yaşında geçirdiği bir kaza sonucu, hastanedeki günlerinde rap endüstrisinde kariyer yapmaya ve yaşayan en büyük rap şarkıcısı olmaya karar verdi.
Klasik rap yıldızlarının albümlerinde konuk müzisyen olarak yer almaya başlayan The Game, 2002 senesinde The Black Wall Street Records etiketiyle yayınladığı “You Know What It Is Vol. 1” adlı mix albümüyle müzik kariyerine başladı.

Bu albüm sonrası Get Low Recordz ile anlaşan The Game, 2004 senesinde “Untold Story” adlı albümü yayınladı. Albümün prodüktörlüğünde Sean T bulunurken, aynı sene yayınlanan “You Know What It Is Vol. 2” adlı albümde sanatçı, G-Unit üyeleri 50 Cent, Lloyd Banks ve Young Buck ile bir araya geldi.

Dr. Dre’nin plak şirketi Aftermath Entertainment’in ilgisini çekmeyi başaran The Game, 2004 senesinde yayınladığı single “Westside Story” sonrası 2005 senesinde Aftermath Entertainment etiketiyle “The Documentary” adlı albümü çıkardı. Albümün prodüktörlüğünde Dr. Dre, Kanye West, Eminem ve Timbaland gibi isimler bulunurken, albüm Amerika listelerinde 1 numara olmayı başardı. Müzik eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler toplamayı başaran “The Documentary”, 2005 senesinin en çok satan 10 albümü arasına girerken albümden çıkan hit parçalar “How We Do” ve “Hate It or Love It” sonradan sanatçıyı Grammy’lere aday olarak gösterecekti.

50 Cent ile arası bozulan The Game, Aftermath Entertainment ile olan ilişkisini bırakarak Geffen Records ile anlaşmaya vardı. 2006 senesinde “Doctor’s Advocate” adlı albümde The Neptunes, Kanye West, will.i.am ve Just Blaze ile çalışan sanatçı, albümle ilk haftada 358,000 kopya satarak Amerika listelerinde 1 numara oldu. 50 Cent ve Dr. Dre’den bağımsız bir şekilde kendi başına bu albüm üzerinde çalışarak müzik piyasasına kendini kanıtlamayı başaran The Game, albümden en son Kanye West ile düeti “Wouldn’t Get Far”ı piyasaya sürdü.
#1 - Ekim 20 2008, 19:22:02
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


yha yhanaındaki döğmene hasdayım sanada xD
#2 - Şubat 23 2009, 16:40:59

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.