Alternatifim Cafe

bekareti önemsemeyen erkek

Discussion started on Alternatif Sözlük

toplum dayatması olduğu için anal seks yapıyor kızlar.
evet toplum dayatmalarından biri erkeklerin bekareti önemsemesi fazlasıyla.*
zaten konu bu ya. çünkü toplumun sadece zar açısından bakması.

ee aralarda bir çelişki var?
neyseee. oldu o zaman uzadıı.

sevilmesi gereken erkeklerdir.
#26 - Eylül 12 2010, 21:40:29

Any_one

sevilip sevilememesi gerektiği bu özelliğinden anlaşılamayacak erkeklerdir. hakkında tartışılması insanlığın "bi'şey çıksa da ayrım yapsak laaa" kafalı olduğunun kanıtıdır.
#27 - Eylül 12 2010, 21:44:29

konunun fazla uzadığıyla ilgili sıkıntıyla alakalı bir şeydi.
öff pff artık ya.
sadece yazılanın alakasız bir kısmını anlamadan almak. ne hoş ne hoş.

dar görüşsüz bir erkek. *
alın alın alın alın. serbest alan.
#28 - Eylül 12 2010, 22:34:42

arsenik

Çok seksi erkektir hemen yatılır.
#29 - Eylül 13 2010, 14:58:34

delikadir

iyi pazarlamacı olur iyi iş
#30 - Eylül 13 2010, 15:04:54

derjavin

Her akşam ayaklarını yıkanılası, sofrasında kuş sütü eksik edilmeyesi, bol köpüklü kahve içirilesi, gömlekleri, pantolonları jilet gibi ütünülesi erkektir.
Nâmusun belden aşağı olmadığını kavramış, 'Eğlenilecek kız, evlenilecek kız' ayrımı yapmayan, kadına değer veren, nâmusa at gözlükleriyle bakmayan erkektir.
Erk değil, sadece erkektir.
#31 - Eylül 19 2010, 18:09:03

Bunu hangi kategoride değerlendirdiğine bağlı.
Dinen mi değerlendiriyorsun yoksa toplumsal olarak mı?
#32 - Eylül 20 2010, 13:47:44
« Son Düzenleme: Eylül 20 2010, 16:49:34 Gönderen: Netoçka Nezvanova »
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Yeni!
----
#33 - Eylül 20 2010, 15:12:29
« Son Düzenleme: Mayıs 20 2012, 15:54:25 Gönderen: Gece Yürüyüşü »
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Any_one

(bkz: ilk olma fantezisi)
(bkz: garip)
(bkz: bu fanteziyi akıl alamadı)
#34 - Eylül 21 2010, 04:42:37

arsenik

bkz.: Atatürk olsaydı hatunlar vermezdi!
Komiksiniz lan, bu konuda bile Atatürk'ün kemiklerini sızlatabiliyorsunuz.
#35 - Eylül 21 2010, 09:16:53
« Son Düzenleme: Eylül 21 2010, 09:17:26 Gönderen: arsenik »

Normal insan.
#36 - Eylül 21 2010, 11:32:39

Somut olarak bir zardır ama soyut olarak bir çok şeyin ifadesi olabilir. Kimine göre önemsiz ayrıntı , kimine göre karakter tahlilidir. Önemsemeyen kişi önemseyecek daha önemli hususlar üzerinde ağırlıklı olarak durur, önemseyen kişi bu durumu önplanda tutar. Önemsememek ise kendi toplum yapımızdan bahsedecek olursak, halka açık helayı bulduğu gibi bırakmayan yahut karşılaştığı kötü manzaradan rahatsız olmaksızın işini görüp çıkan, benden sonrası ne yaparsa yapsın diyen zihniyetin bir benzeridir. Tabi bunun değerlendirmesi ilişkinin durumuyla doğrudan alakalı. Birilerini fikirlerini değiştirmek ya da muhalif olmak için değil de baktığım da gördüğümü söylemek açısından ..
#37 - Ekim 02 2010, 10:39:26

Bu söylemi güden iki tip erkek vardır. Birincisi bunu önüne gelen her yerde dillendirip "modern erkek", "anlayışlı erkek" şovu yapan, halbuki bakire olsun ya da olmasın tek hedefi kızlarla biraz güreşmek isteyen erkek tipidir. İkincisi ise, bunu her yerde dillendirmeyen, beraber olduğu kadına bunu açıklama gereksinimi bile duymayan, ama bir kadının bu şekilde tanımlanmasına karşı da kadınıyla ve/veya kadınlarla dayanışma h^+alinde olanlardır. Birinci şıktaki zir zopların önemsenmemesi tavsiye olunur.
...
Bir de bu konuda konuşan kadın tipleri vardır. Birincisi kendi kadınsı varoluşunu, erkek egemen kurallara satmış, bu bekaret saçmalığını kendine ilke edinmiş, hatta fanatik bir şekilde "bakire kalmayı kendine görev" kılmış kadınlar vardır ki; en  tiksindiğim kesimdir.Bunlar bekareti savunan erkeklerden daha da mide bulandırıcıdır. İkinci kadın tipi debu konuda çok açık konuşmaktan çekinenlerdir. Bunda da haklıdır, çünkü bekaretin bir kadını tanımlamaması gerektiğini düşünür, yazarken/konuşurken, kendisini ağzının salyası akan erkeklerin cinsel hedefi olmaktan muaf tutmaya çalışır. Çünkü bekaret tabusuna karşı olan kadın, konu namus olunca mangalda kül bırakmayan saplarımızın ateşlenmesine neden olur. Oysa bunu yapan kadının niyeti kendi bacak arasının durumunu ifşa etmek değil, bir kadın olarak kadının varlığının bacak arasına indirgenmesine karşı çıkmaktır.
...
Ayrıca istatistiklere bakılsın. Bekaretin ve benzeri ahlaki tabuların olduğu ülkedelerde, ırza tecavüz ve türlü cinsel suçlar çok daha fazladır. Siirt'te gerçekleşen 8-9 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüz edilip öldürülmesi, 3 tane kızın bütün kasaba halkınca polisi de dahil olmak üzere cinsel süistimale maruz kalması, gene bir ay önce Erzurum'da 12 yaşındaki kızın tecavüz edilip öldürülmesi, daha 3 gün önce zihinsel engelli ve evlenmek üzere olan bir zihinsel engelli kızın 3 kişi tarafından dövülerek tecavüze uğraması gibi olaylar daha da artmaktadır. Buna neden olan şey işte bu gerici ahlakın ta kendisidir. Bu yüzden köyde eşeklere, asansörde damacanaya, vitrinlerdeki plastik mankenlere saldıran erkeklerin ülkesinde yaşıyoruz.
...
Ortaçağ ahlakını sürdüreyim derken, buna batılı burjuva ahlakı entegre etmeye çalışan abuk subuk bir ülkede böyle şeylerin olması doğaldır ne yazık ki. Bir tyandan popüler kültürde "seviş benimle" diye inleyen klkipleri izlerken erkeklik organını avuçlayan aynı erkek, dışarıda "namusunsun sen" der kız arkadaşına ve bakire olmadığını öğrendiğinde de öldürmekten geri kalmaz. Her şey iki yüzlüdür bu toplumun ahlakında.
#38 - Ekim 08 2010, 18:18:45

Özet geçin lan okuyamam uzun uzadıya, zaten yüzde doksanınız daha siftahsızsınız ileri geri konuşup ahkam kesmenizden belli.
#39 - Ekim 08 2010, 19:53:09

Çok yanlış yapan erkek. Herkesle sevişen kadın iyi bir anne olamaz.
#40 - Aralık 06 2011, 02:32:24

bkz. evlendigi kadinin bakire olmadigini ögrenince mala baglayan erkek.
- nasi yani?
#41 - Aralık 06 2011, 02:47:49
"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."

Annesinin bacısının o.. olmasından rahatsızlık duymayan erkekten pek bir farkı olmayan erkek.
#42 - Aralık 06 2011, 23:53:24
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Bakire olmayanın o... olmadığını bilen erkektir . Olayın bacak arasında değil beyinde olduğunu bilendir .
#43 - Aralık 07 2011, 19:36:38
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

ya bi de bu bekaret mevzuunu ortamdan hatun kaldırmak* için aracı olarak kullanan erkekler var asıl, ben ona değinmek istiyorum.

adamların mantığı şu:

 - madem bekareti önemsemiyorum, niye bana vermiyorsunuz?

özellikle türkiye'de çok güzel ekmeği yeniyor bunun. baktı adam zara önem verince hatunlar vermiyo, bu sefer de zara önem vermiyomuş gibi davranıp bi de böyle karı kaldırayım diye düşünüyor. ama aslında o kızın daha önceki ilişkilerinde ne haltlar yediğini deli gibi merak ediyor. önceden birine vermişse de, yatana kadar bunu sineye çekiyor. yattıktan sonra ayrılırken ''sen zaten herkese veren orspunun tekisin. işim olmaz senle'' deyip sktiri çekiyo hatuna. çok duydum, çok gördüm böyle saçma sapan ilişkiler.

yani şu dönemde bile bazı kadınların erkeklere güvenmemesi çok doğal. işte böylelerine verip sonra tüm erkekleri aynı kefeye koymaları da çok saçma ama işte, yapıcak bi şey yok. ama benim naçizane önerim, ilişkinin başında daha önceki ilişkilerini en ayrıntısına kadar didikleyen bi adam varsa bilin ki bekarete önem veriyodur. yoksa ona ne sizin ilişkinizden? bu güzel bi turnusol. aklınızda bulunsun.

son paragrafta ben de güzel ekmek yedim yalnız, farkettiyseniz. ''ben öyle değilim, rahat olabilirsiniz'' alt metinli şeyler söyledim. az çakal değilim harbiden. bu arada selam cnm naber?
#44 - Aralık 11 2011, 18:04:49
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.